šipky

Anglie versus Skotsko! Šipkařské finále MS nabídne souboj Wrighta a Smitha

Anglie versus Skotsko! Šipkařské finále MS nabídne souboj Wrighta a Smitha
Zdroj: profimedia.cz

Michael Smith zažívá naprosto skvělé mistrovství světa. Po čtvrtfinálovém úspěchu nad světovou jedničkou Gerwynem Pricem, si v semifinále poradil s krajanem Jamesem Wadem a zahraje si v Ally Pally finále. Proti němu bude stát Peter Wright, který v parádním zápase zdolal Andersona.

Bully Boy byl proti Wademu podle sázkových kanceláří favoritem, což začal ukazovat hned od začátku zápasu. První dva sety jasně vyhrál a měl namířeno i k vítězství v tom třetím. Vinou ztraceného podání ale nakonec padl. 

Poté ale předvedl, že je v daleko lepší formě než jeho anglický kolega. Vyhrál následující tři sety a měl pět mečbolů. Využil nakonec až ten třetí, devátý set ovládl v poměru 3:1. Do finále se dostal zavřením double 10. 

Související obsah

Ve druhém zápase bojoval Wright s Andersonem. Vypadalo to na jasnou záležitost, protože Snakebite vedl nad svým krajanem brzy 3:0 na sety. ​Anderson nicméně snížil na 2:3 z jeho pohledu a semifinále MS nabíralo grády. 

Výstřední Wright sice opět utekl, ale za stavu 5:4 se šlo do předposledního desátého setu. Světová dvojka dokonce za stavu 1:1 ztratila podání a vypadalo to, že se půjde do rozhodujícího setu. Anderson ale hned další hru přišel o podání a Wright v posledním legu triumfoval.

Semifinále mistrovství světa:

Michael Smith – James Wade 6:3 (3:2, 3:1, 2:3, 3:2, 3:0, 3:1, 1:3, 2:3, 3:1)

Peter Wright – Gary Anderson 6:4 (3:1, 3:2, 3:1, 1:3, 1:3, 3:1, 1:3, 3:1, 1:3, 3:2)

Proti Smithovi se blýskl ve čtvrtfinále Price devítkou, na postup mu to přesto nestačilo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události