Kristian Reichel dal první gól v NHL, střelecky se prosadil také Tomáš Nosek

I ve druhý lednový den roku 2022 se hrála NHL ve výborný čas pro evropské fanoušky. K vidění bylo hodně Čechů, kteří pomohli svým týmům k výhře. Gólově se za Boston prosadil útočník Tomáš Nosek. Poprvé v NHL se prosadil Kristian Reichel, kterému se to povedlo v jeho druhém utkání.

David Pastrňák si prochází střeleckou i bodovou krizí, a tak jej zastoupil jiný Čech – Tomáš Nosek. Tomu se na ledě Detroitu povedlo nahrát na čtvrtou branku, tu pátou poté sám vstřelil. Boston tak podruhé za dva dny zvítězil, tentokráte 5:1.

Podruhé ve své kariéře nastoupil do utkání NHL Kristian Reichel, který se zvládl premiérově prosadit. Z pravého kruhu srovnával stav utkání na ledě Vegas a nastartoval obrat Jets. Ti se dostali do vedení 4:2, ale o dva body se nakonec museli poprat v prodloužení, kde rozhodl Kyle Connor.

Hodně šílené utkání se hrálo na ledě Pittsburghu, kde se představilo San Jose. Domácí celek vyhrál první třetinu 6:1 a asistenci si připsali Dominik Simon i Radim Zohorna. Žraloci sice snížili na rozdíl jediné branky, ale Pens nakonec zvítězili 8:5.

Coloradu se povedlo vyhrát na domácím ledě s Anaheimem, ale na dva body se pořádně nadřelo. Dlouho prohrávalo a nakonec rozhodlo v úplném závěru třetí třetiny. O překvapení se postarali hokejisté New Jersey, kteří vyhráli na ledě Washingtonu v prodloužení.

Vítězství zapsalo i Calgary, jež si lehce poradilo s Chicagem. Týmu Dominika Kubalíka, který se v duelu neprosadil, nasázeli hráči Flames pět branek a vyhráli 5:1. Třemi body se blýskl Johnny Gaudreau.

​Výsledky NHL:

New York Rangers – Tampa Bay Lightning 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky:
8. Zibanejad (Fox, Kreider), 13. Zibanejad (Fox, Kreider), 15. Strome (Goodrow), 37. Zibanejad (Kreider)

Detroit Red Wings – Boston Bruins 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 12. Bertuzzi (DeKeyser, Dylan Larkin) – 15. Bergeron (Smith, Marchand), 28. Haula, 46. McAvoy (Hall, Coyle), 48. Frederic (Reilly, Nosek), 51. Nosek (Steen, McAvoy)

Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks 8:5 (6:1, 0:1, 2:3)
Branky: 2. Rodrigues (Letang, Heinen), 4. Guentzel (Rust, Crosby), 5. Rodrigues (Heinen, Simon), 7. Rust (Letang, Dumoulin), 17. Björkqvist (Zohorna, Lafferty), 20. Rust (Marino, Pettersson), 58. Rodrigues (Letang, Rust), 60. Rust (Crosby, Letang) – 16. Barabanov (Meier, Vlasic), 35. Burns (Bonino, Gregor), 41. Nieto (Middleton, Cogliano), 44. Middleton (Karlsson, Meier), 45. Couture (Meier)

Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky:
32. Toews (Rantanen, Kadri), 44. Landeskog (MacKinnon, Makar), 59. O'Connor (MacKinnon, Rantanen), 60. Rantanen – 2. Carrick (Shattenkirk, Terry), 24. Fowler (Comtois, Shattenkirk)

Washington Capitals – New Jersey Devils 3:4pp. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky:
20. Carlson (Sgarbossa, Orlov), 54. Dowd (Hathaway, T. van Riemsdyk), 57. Sheary (Eller) – 8. Šarangovič (J. Hughes, Subban), 9. Severson (Mercer, Kuokkanen), 21. Hischier (Severson, Siegenthaler), 63. Hischier (J. Hughes)

Vegas Golden Knights – Winnipeg Jets 4:5pp. (2:0, 0:2 2:2 - 0:1)
Branky:
14. Amadio (Kolesar, Whitecloud), 17. Dadonov (Amadio, Howden), 54. Janmark (Whitecloud, McNabb), 60. Janmark (Roy, Theodore) – 23. Harkins (Dillon), 23. Reichel, 43. Stastny (Morrissey, DeMelo), 45. Copp (Connor, Scheifele), 63. Connor

Chicago Blackhawks – Calgary Flames 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. DeBrincat (P. Kane, Borgström) – 14. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Hanifin), 30. E. Lindholm (Monahan, J. Gaudreau), 38. T. Lewis (Coleman, R. Andersson), 59. Kylington (Lucic), 59. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Backlund)