šipky

Třetí poločas: Šipkař Benecký ve finále fandí Smithovi, hostem byl i Lener

Třetí poločas: Šipkař Benecký ve finále fandí Smithovi, hostem byl i Lener
Roman Benecký Zdroj: Kelly Deckers/PDC 2018 PDC World Cup

V pondělí od 17:30 jste mohli na TN LIVE sledovat tradiční sportovní magazín Třetí poločas, ve kterém byli hosty jediný český účastník na šipkařském mistrovství světa Roman Benecký, bývalý reprezentační trenér a šéftrenér českého hokeje Slavomír Lener a Jan Kalivoda, který na Rallye Dakar je šéfem komunikace největšího českého týmu Buggyra Racing.

Pozvání do Třetího poločasu přijal Roman Benecký, který byl jediným Čechem, který Českou republiku reprezentoval na aktuálním šipkařském mistrovství světa. V Ally Pally to pro něj byla premiéra. "Já jsem šel do zápasu jen s tím, že si to chci užít. Že jsem s takovým hráčem odehrál vyrovnaný zápas, byl jenom bonus. Zaspal jsem první dva sety, kdy jsem byl strašně nervózní, což byla fanouškovská daň, ale věřím, že příště to bude lepší," říká mladý šipkař.

Povídali jsme si s ním také o finále, které je v plánu v pondělí od 21:10 a právě Benecký bude jedním z hostů speciálního studia. "Že se dostal Peter Wright do finále, mě nepřekvapuje. Místo Michaela Smithe bych tam čekal někoho z té užší špičky. Ale Smith předvádí neskutečné šipky a mohl by celé mistrovství vyhrát. Wright měl včera hrozně náročný zápas, a jestli se z toho dokáže vyspat, měl by Michaela Smithe porazit. Je to vyrovnané, ale přál bych to Michaelovi," řekl mimo jiné Benecký. Na celý rozhovor se můžete podívat zde.  

Druhým hostem Třetího poločasu byl Slavomír Lener, se kterým jsme se bavili o Kristiánu Reichelovi, který se v noci z neděle na pondělí poprvé trefil ve slavné NHL a úspěšně tak navazuje na slavného otce. "Robert mu radil, ať to vypálí nad rameno, což se mu povedlo, tak to je dobře. Já Kristiána sleduju odmalička, je to výborný bruslař, je zodpovědný dopředu a dozadu. Má šanci," řekl mimo jiné bývalý šéftrenér českého hokeje. 

Druhým tématem byla mladá hokejová fanynka, která zachránila život kustodovi Vancouveru Canucks Brianu Hamiltonovi, když si přes sklo všimla, že má na krku pihu a pomocí telefonu mu dala vědět, že by si měl dojít k doktorovi. Později se prokázalo, že se jednalo o zhoubný nádor. Psali jsme o tom zde. "Tady bylo štěstí, že ho fanynka kontaktovala ještě před zápasem, protože kustodi musí během utkání neustále dávat pozor, co se děje na ledě."

Tady se můžete podívat na celou reportáž z Televizních novin. 

​O tom všem jsme se bavili se Slavomírem Lenerem zde:

Posledním hostem pondělního Třetího poločasu se stal šéf komunikace největšího českého týmu Buggyra Racing,Jan Kalivoda. Povídali jsme si sním o prvních dvou etapách. "Pořadatel rozhodně závodníky nešetřil. Od prvních etap se jede šílené tempo. Od začátku dostávají zabrat, což je vidět i na startovním poli, protože odpadlo spoustu favoritů. Je to drsné, ale naši závodníci jsou stále ve hře, tak to vidíme optimisticky," řekl Kalivoda. 

Řeč padla i na nedávno zesnulého Karla Lopraise. "Ta zpráva asi nejvíce zasáhla ty, kteří Karla Lopraise znali ještě z dob závodění. To bylo vidět i na jejich vyjádřeních. Pro nás, mladší generaci, je pan Loprais někdo, kdo se zasloužil o to, že má Dakar v Čechách takovou historii a popularitu."

Na celý rozhovor s Janem Kalivodou se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události