Hokej

Táta můj první gól vidět nemohl, mrzí Reichela. Je to památka na celý život

Utkání proti Vegas Golden Knights si bude Kristian Reichel pamatovat až do konce života. Vsítil totiž svůj historicky první gól v hokejové NHL. "Pocity jsou krásné, ještě navíc, když se vyhrálo. Je to pro mě něco speciálního," září 23letý útočník.

Přitom Reichelův Winnipeg do utkání nevstoupil vůbec dobře. Na ledě Vegas prohrával po první třetině 0:2, ale po přestávce se hosté vyhecovali, což mělo okamžitý účinek. Nejdříve snížil Harkins a pak přišla hvězdná chvíle Kristiana Reichela. Český útočník v čase 22:39 dobruslil do pravého kruhu, kde dostal přihrávku zpoza branky. V rozhodujícím momentu udržel chladnou hlavu a nekompromisně zacílil k bližší tyčce.

I díky této trefe se nakonec Winnipeg radoval z výhry 5:4 v prodloužení. "Pocity jsou krásné, ještě navíc, když se vyhrálo. Tento moment si budu pamatovat celý život. Pro mě určitě něco speciálního," byl po zápase nesmírně spokojený mladý hokejista.

Související obsah

​Úspěšně tak navazuje na svého slavného otce Roberta a ještě navíc jej dokázal předčít, protože na svůj první gól potřeboval dva zápasy, zatímco jeho slavný táta tři. Zlatý medailista z Nagana si ale synův slavný moment naživo nevychutnal. "Táta na to koukat nemohl. To byl asi jediný člověk, co na ten hokej nekoukal, protože zrovna byl v letadle z Toronta do Mnichova, takže se to dozvěděl až po příletu," vysvětloval Kristian Reichel.

O hmatatelnou památku na tento zásah ale snad nepřijde. "Puk mi sebral Adam Lowry, ale ještě jsem ho nedostal. Oni mi ho potom asi dají," doufá mladý hokejista. 

Na první Reichelův gól v NHL se můžete podívat zde:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události