Manchester United přišel o sérii bez prohry. Nestačil na Wolves

Fotbalisté Wolves se radují z gólu do sítě Manchesteru Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Wolves ukončili osmizápasovou sérii Manchesteru United. Na jeho hřišti překvapivě vyhráli 1:0, když o třech bodech rozhodl Portugalec Moutinho. Zastínil tak hvězdné parťáky z reprezentace Cristiana Ronalda a Bruna Fernandese.

Manchester United držel před zápasem s Wolves sérii osmi utkání bez porážky a potřeboval si ji pohlídat i po tomto duelu, aby udržel kontakt s umístěním zaručující postup do Ligy mistrů. Do dvou velkých šancí se ale v úvodní patnáctiminutovce dostali překvapivě hosté, ale Podencovu a Nevesovu střelu skvělými zákroky vychytal brankář De Gea.

United se nemohli dlouho dostat do žádné vyložené šance. To se jim nakonec povedlo v 67. minutě, když McTominay nabil na střelu Bruno Fernandesovi, který tvrdou ranou napálil břevno. O minutu později se už domácí z gólu radovali, když se hlavou trefil Cristiano Ronaldo, ale euforie nevydržela příliš dlouho, neboť pomezní rozhodčí zvedl nad hlavu praporek signalizující ofsajd.

​Strhnout vedení na svoji stranu mohli hosté patnáct minut před koncem. K volnému přímému kopu se postavil Romain Saiss, ale jeho povedený pokus skončil na břevně. Na brankové konstrukce to bylo 1:1. David de Gea by ale nejspíš střelu jistil, pokud by zamířila do branky.

Gólových oslav se Wolves přece jen dočkali v 82. minutě. Adama Traoré odcentroval do vápna, kde Jones hlavou odvrátil míč jen k Moutinhovi, který přesnou ranou k tyči poslal hosty do vedení.