Chelsea úvodní semifinále zvládla. Tottenham porazila o dvě branky

První semifinále Carabao Cupu mezi londýnskými kluby Chelsea a Tottenhamem dopadlo lépe pro domácí. Ti díky skvělému prvnímu poločasu a dvěma brankám v něm vstřeleným zvítězili 2:0 a mají tak do odvety velmi dobrou pozici.

První velká šance přišla už v páté minutě, která hned skončila brankou. Alonso vystihl přihrávku, pěkným pasem našel ve vápně Kaie Havertze, jenž i s přispěním hostujícího Tangangy poslal míč do sítě.

Domácí mohli zvýšit na 2:0, když hostující Höjbjerg trefil při odkopu Skippa, od něhož se míč odrazil k Havertzovi, ale toho tentokrát Lloris vychytal. Nakonec ale Blues přeci jenom druhou branku vstřelili. A byla to hodně kuriózní branka.

Ziyech nacentroval z přímého kopu do šestnáctky, odkud se ho snažil vyhlavičkovat Tanganga, ale trefil pouze Bena Daviese a od něj balon putoval za záda brankáře Spurs.

​Oba týmy si do konce první půle vypracovaly po jedné šanci, jenže bez úspěchu. Snížení tak mohlo přijít po změně stran, ale dělovku Kanea vyrazil Arrizabalaga. Následně pálil nebezpečně Werner, jeho pokus ovšem proletěl těsně kolem tyče.

I v další šanci byl Werner, který se snažil přelobovat Llorise, ale ten opět podržel svůj tým. Největší šance Spurs tak přišla v samém závěru. Na levé straně se prezentoval pěknou individuální akcí Gil, který naservíroval míč Ndombelému, ale Arrizabalaga předvedl parádní zákrok.

Chelsea tak porazila Tottenham na Stamford Bridge 2:0. Odveta se hraje 12. ledna.

Chelsea – Tottenham 2:0 (2:0)
Branky: 5. Havertz, 34. Davies (vla.).