Fotbal

Restart v Aston Ville? Coutinho se po čtyřech letech vrací do Anglie

Restart v Aston Ville? Coutinho se po čtyřech letech vrací do Anglie
Zdroj: Profimedia

Fotbalový útočník Philippe Coutinho mění dres. V zimním přestupovém období si plácl s Aston Villou, kam odchází z Barcelony na půlroční hostování. Na Britské souostroví se tak vrací po čtyřech letech, které strávil ve Španělsku a Německu. Skvěle rozjetá kariéra brazilského snajpra se v poslední době zadrhla. Pod Stevenem Gerrardem, s nímž hrál v Liverpoolu, ji chce restartovat. Mužstvo z Birminghamu může uplatnit i opci, její výši ale zástupci klubů nezveřejnili.

Před čtyřmi lety se stěhoval z Liverpoolu do Barcelony, teď se Philippe Coutinho vrací zpět. Nebude ale oblékat dres Reds. Míří totiž do Birminghamu, kde hodlá hájit barvy Aston Villy. Kluby se prozatím dohodly na půlročním hostování s opcí, jejíž výši neprozradily. 

O brazilského šutéra údajně mělo zájem více týmů z Premier League, devětadvacetiletý fotbalista ale prý zvolil tuto možnost především proto, že si chce zahrát pod taktovkou Stevena Gerrarda, s nímž působil v Liverpoolu.

Související obsah

​Ještě než se Coutinho stane hráčem anglického celku z Villa Parku, musí projít zdravotní prohlídkou a získat pracovní povolení. Pak se bude moci pokusit o restart nadějně rozjeté kariéry. Renomé si vybudoval hlavně v Liverpoolu, kde hrál pět let.

V roce 2018 se přesunul do Barcelony, která ho v sezoně 2019/2020 poslala na hostování do mnichovského Bayernu. Po návratu si způsobil vážné zranění kolene a první část roku 2021 promarodil. Ani na podzim se ale v katalánském celku neuchytil. Se startem nového roku tak opět mění angažmá.

​Barcelona si na jaře zahraje jen Evropskou ligu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události