Hokej

Silná Tampa přeřazuje na vyšší stupeň, vrátil se lídr Kučerov

Poslední dvě sezony v hokejové NHL ovládla Tampa Bay Lightning a také nyní je lídrem celé soutěže. Kdo se ovšem doteď floridského týmu bál, tomu vrásky na čele ještě přibyly. Do sestavy Blesků se totiž po zranění vrátil nejproduktivnější hráč Nikita Kučerov a hned v prvním zápase prokázal své kvality.

Ruský útočník v minulé sezoně neodehrál ani jeden zápas v základní části. Do play-off se poté vrátil jako hrdina a 34 body ve 25 zápasech dotáhl Tampu k obhajobě Stanley Cupu. Letošní ročník měl zpočátku podobný průběh.

Kučerov totiž stihl odehrát jen tři zápasy (ve kterých čtyřikrát bodoval) a následně opět vypadl ze sestavy kvůli zranění. Floridský celek neprozradil, o co konkrétně jde, ale na konci října informoval, že Kučerov je po operaci v dolní části těla a  šest až osm týdnů bude chybět.

Velký návrat přišel nyní v nočním klání s Calgary. Kučerov prokázal svou genialitu, když na začátku třetí třetiny přesnou přihrávkou z první našel v brankovišti Braydena Pointa, na kterého zbylo už jen slíznout smetanu v podobě uklizení puku do prázdné brány.

O sedm minut později asistoval Kučerov znovu, tentokrát zpoza brány našel volného Ondřeje Paláta a český útočník zvýšil už na 3:0. Lightning nakonec vyhráli 4:1.

Související obsah

​Pokud 28letému Rusovi vydrží zdraví, Tampa může směle pomýšlet na mistrovský hattrick, což by bylo poprvé od začátku osmdesátých let, kdy dokonce čtyřikrát za sebou vyhrál tým New York Islanders.

Šampioni posledních dvou let prokázali svou sílu i bez Kučerova, s 51 body jsou první v celé NHL, takže s uzdraveným lídrem mohou přeřadit ještě na vyšší rychlostní stupeň a zvýšit si před play-off sebevědomí výhrou v základní části.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události