Motorsport

Dakar ztrácí jednoho českého účastníka. Šoltys po nehodě už dál nepojede

Dakar ztrácí jednoho českého účastníka. Šoltys po nehodě už dál nepojede
Martin Šoltys na Dakaru Zdroj: Profimedia

České zastoupení na letošním Dakaru má o jednu posádku méně. Pilot kamionu Iveco Martin Šoltys po nehodě v šesté etapě už nebude dále pokračovat. Vše oznámil jeho tým Big Shock Racing na svých sociálních sítích.

"Bohužel po nedokončení 5. a 6. etapy, ve které dokonce musela zasahovat zdravotní helikoptéra, padlo rozhodnutí, že posádka nebude dál pokračovat v soutěži. Martin Šoltys je v pořádku, nemá však smysl riskovat tvrdou jízdu s bolavě naraženými zády," stojí v prohlášení týmu.

A jaké problémy Šoltyse potkaly? Ve čtvrteční etapě měl technické trable a v pátek měl dokonce nehodu, kdy narazil do protisvahu. Tvrdým nárazem poškodil přední kola, a nemohl tak pokračovat dál.

Související obsah

"Byla to velká rána, skočili jsme a zaryli se předkem. Ránu odneslo auto a moje záda. Když jsme vylezli a začali auto rozebírat, záda bolela čím dál víc a po dohodě s posádkou jsme zavolali helikoptéru," prozradil Šoltys.

Český závodník absolvoval první vyšetření, podle kterých by měl mít záda pouze naražená. Nyní odcestuje zpět do České republiky, kde se podrobí dalším vyšetřením.

V poslední etapě měl problém také motocyklista Michek, kterého ještě před startem srazilo auto:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události