Podívejte se na kanonádu Chelsea. Soupeři v FA Cupu nasázela bůra

V sobotu pokračovalo třetí kolo anglického poháru a rozhodně se bylo na co dívat. Až děsivou kanonádu nabídla Chelsea, která na Stamford Bridge před 6 000 fanoušky přivítala Chesterfield z páté nejvyšší soutěže. Gólová přestřelka skončila 5:1 pro domácí, což byl nejvyšší výsledek dne. Zato Newcastle potupně prohrál s třetiligovým Cambridge United 0:1.

Už páteční utkání mezi Manchesterem City a Swindon Townem (4:1) ukázalo, jak nevyrovnaná mnohdy jsou úvodní kola FA Cupu. Ale fotbalovým synonymem k jednostranné záležitosti byl zápas, zejména první poločas, Chelsea s Chesterfieldem.

Blues otevřeli skóre už v šesté minutě. Kovačič rozjel rychlý brejk, při kterém vracející se soupeři zkrátka nestačili. Míč poslal ke straně vápna Zijašovi, který pod rozkročeným gólmanem poslal míč na volného Wernera a ten ho uklidil do prázdné brány.

V 18. domácí udeřili znovu. Callum Hudson-Odoi se sám od autu vydal na roh vápna a vyslal přesnou střelu na zadní tyč. Gólman Loach byl bez šance. O dvě minuty později zvýšil na 3:0 Lukaku, jenž se trefil už potřetí ve čtyřech zápasech. A skóroval i obránce Christensen, který ve 39. minutě vstřelil svůj druhý gól za šestileté působení v Chelsea.

Po změně stran Tuchel vystřídal klíčové hráče, hráči Chesterfieldu se dostávali více do hry a gólová přehlídka se na chvíli uklidnila. Až v 55. minutě zvýšil na 5:0 Hakim Zijaš. Čest hostujícího celku z National League zachránil v 80. minutě Akwasi Asante. Ten dorazil míč, který po střele Tshimanga před bránu vyrazil Bettinelli.

Asante se nejenže zapsal do historie klubu, ale také přepsal tabulky FA Cupu. Po devatenácti letech se stal prvním hráčem z páté a nižší soutěže, který se prosadil proti týmu z Premier League.

I další týmy Premier League potvrdily role favoritů. Crystal Palace si poradil s Millwallem 2:1, Brighton v prodloužení porazil oslabený West Brom 2:1, Leicester rozstřílel Watford 4:1 a stejně tak dopadlo utkání Brentfordu s Port Vale. Everton v prodloužení porazil Hull 3:2 a stejně tak Southampton překonal Swansea. Naopak zaváhal Newcastle, který podlehl třetiligovému Cambridge United 0:1, a Burnley prohrálo s Huddersfieldem 1:2.