Hokej

Žralokům došla trpělivost. Padělatele očkovacího certifikátu se zřekli

Hokejista Evander Kane
Hokejista Evander Kane | Zdroj: Profimedia.cz

San José Sharks došla trpělivost s potížistou Evanderem Kaneam. V sobotu 8. ledna klub oznámil, že hráčovu smlouvu nabídl ostatním týmům a případně plánuje ukončit hráčův kontrakt.

Kane, který byl minulou sezonu nejproduktivnějším hráčem Sharks, přitahuje pozornost i mimo led jednou kontroverzní kauzou za druhou. Po problémech s gamblingem a případu domácího násilí byl na začátku letošní sezony suspendován na 21 zápasů za padělání potvrzení o očkování proti covidu-19.

Od svého trestu netrénoval s A-týmem, dokonce médii proběhla zpráva o tom, že mezi hráči Sharks už není vítaný.

Související obsah

Po uplynutí trestu Kane nastupoval v AHL, kde si v pěti zápasech připsal osm bodů. San José se ho dle zdroje ESPN snažili opakovaně zbavit, nyní se klub zřekl práva na jeho kontrakt.

“San José Sharks informovali Evandera Kanea, že mají bezpodmínečný záměr ukončit s hráčem kontrakt kvůli porušení hráčských standardů NHL a covidových protokolů AHL,“ stojí ve strohé zprávě klubu.

 

Ostatní týmy nyní mají 24 hodin na převzetí talentovaného útočníka. V opačném případě Sharks smlouvu za 7 milionů dolarů (přes 150 milionů korun) trvající do sezóny 2024/25 ukončí. A to s částečným vyplacením slíbené odměny.

Sharks vede český hokejista Tomáš Hertl, ten zrežíroval i vítězství proti Buffalu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události