FA Cup: Součkův West Ham přehrál Leeds 2:0. Podívejte se na sestřih

Tomáš Souček se svými spoluhráči přivítal ve třetím kole FA Cupu Leeds United. West Ham naplnil roli favorita a odešel se zaslouženým vítězstvím 2:0. Na střídačce se objevil Alex Král, obránce Vladimír Coufal byl kvůli nemoci covid-19 tentokrát mimo hru.

Ofenziva West Hamu ukázala svou sílu hned v úvodu, už v 10. minutě hrozil Bowen, ale jeho ránu vykopl Ayling z brankové čáry. O tři minuty později se dostal do zakončení Antonio, ale míč poslal nad břevno.

Skóre se změnilo ve 34. minutě. West Ham vytvořil nebezpečnou situaci před Meslierem, který první tlak obětavým skokem pod nohy Nikoly Vlašiče zachránil, míč ale pod kontrolu nedostal. Manuel Lanzini nic neřešil a zatoulaný balón poslal dělovkou do sítě.

Ve druhé půli hrozil opět Bowen, který z úhlu vyslal nebezpečnou střelu po zemi. Gólman Leedsu ale ránu vyrazil. Největší šance hostů na vyrovnání přišla v 73. minutě. Klich poslal odražený míč před bránu, kde z bezprostřední vzdálenosti tečoval Harrison, ale míč šel mimo branku.

V závěru si tým Leeds vytvořil několik šancí, ale James další dorážku z těsné blízkosti zahodil. Sázka na všechno, kdy do vápna při rohovém kopu přiběhl také brankář Meslier, Leedsu také nevyšla. Naopak West Ham rozjel rychlý brejk, míč se dostal na kopačku Michaila Antonia a ten potvrdil vítězství 2:0.

A jak si v nedělním kole FA Cupu vedly další týmy z Premier League? Liverpool po inkasování prvního gólu překonal Shrewsbury 4:1, poslední tým ligy Norwich překonal Charlton 1:0, Tottenham otočil zápas s Morecambe a vyhrál 3:1, Wolves zvítězili nad Sheffieldem 3:0. Od 18:10 jde na Nova Sport 2 do akce Arsenal proti Nottinghamu.