Fotbal

Sparta sází na Vrbu. S trenérem prodloužila smlouvu

Sparta sází na Vrbu. S trenérem prodloužila smlouvu
Pavel Vrba uzavřel na Spartě novou smlouvu Zdroj: AC Sparta Praha

Vedení fotbalové Sparty je i přes aktuálně třetí místo v lize spokojené s prací trenéra Pavla Vrby, a tak se rozhodlo prodloužit s ním současný kontrakt.

Pavel Vrba přišel na Letnou loni v únoru a podepsal smlouvu do konce této sezony. Sparta je s ním ovšem spokojená, a tak mu prodloužila kontrakt až do příštího léta. Spolu s Vrbou dostali delší kontrakt také jeho asistenti a trenéři brankářů.

"Jsme přesvědčení, že pokračování spolupráce s Pavlem Vrbou je pro klub v tuto chvíli nejlepší možné řešení. Vidíme, že tým pod vedením trenéra udělal výkonnostní posun. Podpis nového kontraktu je zavazující pro všechny strany, protože všichni očekáváme sportovní úspěchy. Věřím, že společně jich dosáhneme," okomentoval novou smlouvu pro Vrbu generální ředitel František Čupr.

"Prodloužení smlouvy s Pavlem Vrbou pro nás představuje přirozený krok na cestě k dosažení našich cílů. Trenér totiž ukázal, že tým dokáže dobře připravit a vyhrávat s ním. Zároveň musíme nadále vylepšovat náš herní styl a rozvíjet jednotlivé hráče. Věříme, že Pavel Vrba je tím, kdo to vše zvládne a Sparta bude získávat trofeje," věří sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Související obsah

I sám Vrba si prodloužení spolupráce pochvaluje: "Jsem rád, že jsme se domluvili na pokračování spolupráce. A věřím, že naše společná práce s kolegy v realizačním týmu, hráči a vedením povede k úspěchu, po kterém všichni ve Spartě touží."

Sparta svého trenéra sice chválí, ale v lize jí patří až třetí místo. Ovšem ztrátu mají rudí minimální, na první sešívané ztrácí tři body. Navíc si i na jaře zahrají v evropských pohárech. Svou cestu vyřazovací fází Evropské konferenční ligy zahájí Sparta 17. února doma proti Partizanu Bělehrad.

Sparta v zimní přestávce získala cennou posilu z Jablonce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události