Fotbal

Slavné Schalke i Polsko. Spartu s Jabloncem opouští hráči

Slavné Schalke i Polsko. Spartu s Jabloncem opouští hráči
Obránce Sparty Andreas Vindheim v utkání s Monakem Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Lednové přestupní období je v plném proudu a odchody čítají také české kluby. Z pražské Sparty by měl odejít obránce Andreas Vindheim do druholigového Schalke, útočník Martin Doležal se zase po osmi letech rozloučil se severočeským Jabloncem.

Norská média přišla s informací, že šestadvacetiletý pravý obránce Andreas Vindheim opustí Spartu a na půlroční hostování odejde do Schalke, které se touží vrátit mezi německou elitu. Za Letenské nastoupil do celkem šedesáti duelů. 

V minulé sezóně vstřelil jednu branku a přidal čtyři asistence, čímž se stal jedním z nejproduktivnějších krajních obránců ligy. Vindheim by se ve druhé německé soutěži potkal s Václavem Drchalem, který odešel do Drážďan, Schalke je aktuálně na čtvrtém místě. 

Související obsah

Po osmi letech odchází ze severočeského Jablonce jeden z nejlepších střelců novodobé historie klubu. Martin Doležal souhlasil s přestupem do polského Lubina, kde se potká například s bývalým útočníkem Baníku Tomášem Zajícem. 

Doležal nasázel za Jablonec celkem 85 branek a přidal 27 asistencí. Na severu Čech odehrál celkem 276 duelů napříč všemi soutěžemi. Vyzkoušel si i Evropskou ligu a Evropskou konferenční ligu. Pro jednatřicetiletého forvarda půjde o první zahraniční angažmá. 

Sparta si v zimním přestupovém období plácla s jabloneckým Čvančarou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události