Hokej

Evander Kane podle všeho zůstane v NHL, několik týmů stojí o jeho služby

Evander Kane podle všeho zůstane v NHL, několik týmů stojí o jeho služby
Zdroj: profimedia.cz

Evander Kane v minulých dnech skončil v San Jose, které se s ním rozloučilo tím, že s ním rozvázalo smlouvu. Kontroverzní útočník je tak aktuálně bez angažmá, je volným hráčem a hned několik týmů údajně stojí o jeho služby.

Hráčská organizace NHLPA údajně podala stížnost jménem Evandera Kanea na to, jakým způsobem byla ukončena jeho smlouva se San Jose. Mezitím se hráč dostal na listinu volných (UFA), kde jej může podepsat jakýkoliv tým. 

Podle hráčova agenta Dana Milsteina je rodák z Vancouveru v hledáčku několika týmů, které by rádi produktivního, ale problémového forvarda podepsaly. Jednalo by se o kontrakt do konce aktuální sezóny. 

Související obsah

V zámoří se mluví o několika destinacích, kam by třicetiletý Kanaďan mohl zamířit. Jedno jméno ovšem naprosto vyčnívá – Edmonton Oilers. Týmu s McDavidem a Draisaitlem nutně chybí sekundární produktivita hráčů z nižších lajn, Kane by toto mohl změnit. 

Když pomineme kauzy, které Kane zažil, jedná se o jednoho z nejlepších střelců v lize. V posledních třech sezonách se pokaždé dostal přes hranici dvaceti branek za sezonu. V posledním ročníku měl navíc téměř bod na utkání. 

San Jose se zatím bez Kanea daří, střelcem se stal Tomáš Hertl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události