Hokej

Hokejová Dukla je na prodej. Chystá se nový stadion, kupec zatím v nedohlednu

Hokejová Dukla je na prodej. Chystá se nový stadion, kupec zatím v nedohlednu
Hokejový stadion Dukly Jihlava | Zdroj: profimedia.cz

Jeden z našich nejslavnějších hokejových klubů Dukla Jihlava je na prodej. V současnosti patří městu, ale to si jeho provoz už nemůže dovolit. Nového kupce se navíc zatím nedaří najít, a to i přesto, že stát přislíbil až 300 milionů korun na vybudování nového zimního stadionu.

Je to nevěsta na vdávání. Jenže slavnou Duklu Jihlava žádný ženich zatím nechce. Nápadníci se nehlásí ani přesto, že jim po veselce spadne do klína pořádné věno. Nový stadion za jednu a půl miliardy. Skládat se na něj bude kraj, město a teď dotaci odklepává i stát.

"Prošli kontrolou a splnili podmínky dotace," hovoří mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Během povinné vojenské služby dres legendárního armádního klubu za minulého režimu každoročně oblékali ti nejlepší hokejisté jako například bratři Holíkové, Suchý nebo Augusta. Pro Duklu vybojovali celkem 12 mistrovských titulů. Kromě Komety Brno jich nemá nikdo víc.

Související obsah

​Současnost ale už tak růžová není, a to může případné nápadníky odrazovat. Kdysi slavná značka se už léta plácá až ve druhé nejvyšší soutěži.

Stařičký hokejový stadion z roku 1956 už dosloužil a je v havarijním stavu. Hrát se tu tak bude maximálně do května, pak se Dukla nejméně na dva roky přestěhuje do Pelhřimova.

Související obsah

​Právě azyl v jiném městě, obavy, že se stavba protáhne a prodraží, a také zvýšené náklady na provoz spojené s koronavirovou pandemií jsou další důvody, proč Dukla stále zůstává na ocet.

"Jsem pesimista, že si to nějaký soukromník vezme na triko," říká hokejová legenda a bývalý hráč Dukly Jihlava Jiří Holík.

Město, kterému provoz klubu neúměrně zatěžuje rozpočet, chce námluvy s novými nápadníky ukončit do léta, a to s ohledem na fungovaní klubu v další sezoně a startem avizované stavby nové hokejové haly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události