Pastrňák se vrací do střelecké formy, Ovečkinův Washington srazil dvěma góly

Hokejový útočník David Pastrňák se dostává do staré dobré střelecké formy. V noci z pondělí na úterý jeho Boston sehrál partii s Washingtonem a proti Capitals urval tři body za výhru 7:3. Český hráč se na triumfu podílel dvěma trefami a jednou asistencí a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Brankář Vít Vaněček v dresu soupeře utkání nedochytal. Hvězdný Ovečkin vyšel gólově naprázdno. Další český gólman Pavel Francouz pomohl Coloradu k výhře nad Seattlem.

Tohle je Pastrňák, na kterého jsou čeští fanoušci zvyklí. Pětadvacetiletý hokejista se po slabším startu sezony znovu dostává do střelecké formy, kterou tentokrát odnesl Ovečkinův Washington. Bruins Capitals zničili sedmi brankami a zapsali tři body.

Vítězství se ale nerodilo snadno. Boston totiž po 13 minutách prohrával 2:0. Právě český forvard ale zavelel k obratu, když v 19. minutě ranou z levého kruhu snížil na rozdíl jediné trefy. O necelou minutu později navíc byl u vyrovnávacího gólu Marchanda.

​Ve druhé třetině se Bruins rozstříleli a obtěžkali konto soupeře dalšími čtyřmi brankami. V čase 28:24 se podruhé trefil právě Pastrňák. Druhým zásahem propálil brankáře Fucaleho, který chvíli předtím v kleci Capitals vystřídal Víta Vaněčka. Ten zapsal 15 zákroků s úspěšností 80 procent a duel se mu příliš nevyvedl. To Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Brankáři Pavlu Francouzovi se oproti Vaněčkovi dařilo. Jeho Colorado sehrálo utkání se Seattlem a mohlo se radovat z výhry 4:3. Francouz odchytal celých šedesát minut a zlikvidoval 23 střel soupeře.

New York Rangers nestačili na Los Angeles, kterému podlehli 3:1. V dresu poraženého týmu nahrál na jeho jediný gól Čech Filip Chytil.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Washington Capitals – Boston Bruins 3:7 (2:2, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Sheary (N. Dowd, Hathaway), 13. Sheary, 35. Oshie (Ovečkin) – 19. Pastrňák (B. Marchand, Grzelcyk), 20. B. Marchand (Grzelcyk, Pastrňák), 23. Grzelcyk (Blidh), 28. Craig Smith (Lazar, Blidh), 29. Pastrňák (T. Hall, Vaakanainen), 34. Haula (T. Hall, Grzelcyk), 51. B. Marchand (Craig Smith, Grzelcyk)

Colorado Avalanche – Seattle Kraken 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Aube-Kubel (L. O'Connor, Newhook), 37. Aube-Kubel (Burakovsky, J. Johnson), 52. D. Toews (Makar, Kadri), 55. Kadri (Jost, Burakovsky) – 10. Marcus Johansson (Jordan Eberle, McCann), 25. McCann (Marcus Johansson, Vince Dunn), 35. Blackwell (Oleksiak, Gourde)

Los Angeles Kings – New York Rangers 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Danault (T. Moore), 24. B. Lizotte (Arvidsson, T. Moore), 59. A. Kempe (Kopitar) – 52. Zibanejad (Chytil, McKegg)