Další sporty

Olympijský medailista zahynul při autonehodě, závodil i s Maslákem

Olympijský medailista zahynul při autonehodě, závodil i s Maslákem
Sprinter Deon Lendore zemřel Zdroj: profimedia.cz

Atletický svět oplakává tragickou ztrátu sprintera Deona Lendoreho, který zemřel při autonehodě. 29letý atlet z Trinidadu a Tobaga je bronzovým medailistou z olympijských her a soupeřil i s českým čtvrtkařem Pavlem Maslákem.

"Slova nemohou dostatečně vyjádřit náš smutek ze zničující a předčasné ztráty trojnásobného olympionika a bronzového medailisty z olympijských her i mistrovství světa Deona Lendoreho, který byl pro nás inspirací a motivací na dráze i mimo ni," uvedl zdrcený olympijský výbor Trinidadu a Tobaga.

Deon Lendore zemřel při autonehodě v americkém Texasu. Bylo mu teprve 29 let.

Mezi jeho největší úspěchy patří umístění na olympijských hrách v Londýně, kde ve štafetě na 4x400 metrů získal společně s kolegy bronz. Na mistrovství světa v Pekingu v roce 2015 pak ve stejné disciplíně slavil stříbro.

Související obsah

Zesnulý Deon Lendore byl také pravidelným soupeřem českého atleta Pavla Masláka. Utkali se spolu například na halovém mistrovství světa 2016 a 2018. V obou individuálních závodech na 400 metrů bral reprezentant Trinidadu a Tobaga bronzovou medaili, naopak Pavel Maslák dvakrát zvítězil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události