Motorsport

Naděje na stupně vítězů zhasly. Letošní Dakar pro Lopraise nejspíše skončil

Naděje na stupně vítězů zhasly. Letošní Dakar pro Lopraise nejspíše skončil
Aleš Loprais na Rallye Dakar Zdroj: Profimedia

Pro Aleše Lopraise nejspíš letošní Rallye Dakar skončí předčasně. Na vysněné stupně vítězů nezaútočí, jelikož musel krátce po startu desáté etapy zastavit. Důvodem bylo porouchané řízení. S potížemi se potýkal i Martin Prokop, pro kterého musel přijet servisní tým. Naopak se daří čtyřkolkaři Zdeňku Tůmovi, který se posunul už na čtvrté místo.

Vypadá to, že středeční etapa bude pro Aleše Lopraise poslední a na vysněné stupně vítězů nedosáhne. Aby mohl v závodě pokračovat, musel by kamion dostat do bivaku a následně by byl zatížen velkou penalizací. V opačném případě pro něj letošní Rallye Dakar končí. 

"Jeli jsme, co to šlo, ale dnes nás trochu opustilo štěstí. Na střední duně, kde jsme skočili, nám nevydrželo řízení. Je to pro nás zásadní díl, který bohužel nemáme s sebou. Takže Lady nemůže v poušti zatáčet. Věřili jsme v bednu, ale nevyšlo to. To je ovšem součást Dakaru. Chtěl jsem to zajet pro Káju, který na nás dohlížel. A chtěl bych poděkovat všem, co nám fandili," řekl Loprais pro sport.cz se vzpomínkou na nedávno zesnulého strýce Karla Lopraise. 

Související obsah

Potíže se nevyhnuly ani Martinu Prokopovi, který kvůli technickým potížím zůstal stát přibližně na 213. kilometru. Na starost si jej tedy vzal servisní tým, který se pokusí auto opravit a s penalizací pokračovat dál.

Dobré zprávy si ze středeční etapy odnáší čtyřkolkař Zdeněk Tůma, který sice dojel pátý, ale díky odstoupení Američana Copettiho se posunul už na čtvrtou pozici. Umístění na stupních vítězů je ale pro něj stále daleko, jelikož na první trojici ztrácí skoro pět hodin. 

Mezi kamiony dojel na šestém místě Martin Macík, který na vítězného Rusa Sotnikova ztratil skoro čtyři minuty. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události