Hokej

V zámoří objasnili, proč se Sharks zbavili Kanea. Nyní kolem něj krouží Edmonton

V zámoří objasnili, proč se Sharks zbavili Kanea. Nyní kolem něj krouží Edmonton
Zdroj: Profimedia

Na věčného průšviháře Evandera Kanea se provalil další problém. NHL nyní vyšetřuje, proč odcestoval do Kanady, aniž by k tomu byl zdravotně způsobilý. V této době měl být totiž v karanténě po pozitivním testu na covid-19. Tento přečin měl být poslední kapkou, proč mu Sharks ukončili smlouvu, tvrdí zámořský novinář Elliotte Friedman. O třicetiletého útočníka se ale aktivně začal zajímat Edmonton.

Generální manažer Edmontonu Ken Holland se totiž přímo spojil s Kaneovým agentem. "Ano, mluvil jsem s ním. Jeho agent je Dan Milstein a znám ho velmi dobře, protože byl agentem také Pavla Dacjuka. Už jsem s ním provedl mnoho obchodů, takže ano, opakuji, mluvil jsem s ním," potvrdil, že mezi Edmontonem a hráčem komunikace nepřímo proběhla. 

San Jose Sharks v minulém týdnu ukončili s Kanem smlouvu, protože bez povolení odcestoval do Kanady, alespoň to tvrdí zámořský novinář Elliotte Friedman. 21. prosince byl pozitivně testovaný na koronavirus a o deset dní později překročil hranice.

Toho Holland okamžitě využil, aby se na amerického útočníka poptal. "Z mé pozice generálního manažera jsem zodpovědný za to, abych prozkoumal všechny možnosti a mluvil s jinými manažery, tak jsem mluvil i s Danem (Milsteinem)," řekl Holland. 

The NHL has launched an investigation against forward Evander Kane for crossing the into Canada without proper medical...

Posted by Complete Hockey News on Wednesday, January 12, 2022

"Myslím, že je potřeba pochopit, co se v hráčově životě děje. Věřím na druhé šance," nechal se slyšet Holland, čímž naznačil, že by se mu angažování kontroverzního hráče nijak zvlášť nepříčilo. "Je těžké být dokonalý. Všichni jsme jen lidé a děláme chyby. Někdo velké, jiný malé. Myslím, že pokud ji někdo udělá, tak se z ní musí poučit a situaci změnit. Pak si zaslouží druhou šanci," vysvětlil Holland. 

Související obsah

Na sociálních sítích je další angažmá Evandera Kanea žhavým tématem. Jasné stanovisko k němu vyjádřil i bývalý rozhodčí Tim Peel. "Slyšel jsem, že Evander Kane podepíše novou smlouvu v následujících hodinách. Kde? V Edmontonu Oilers." 

Kane je momentálně volným hráčem a dalšími týmy, kam by mohl přestoupit, jsou Toronto, Carolina nebo Tampa, ale vše nasvědčuje tomu, že se stane spoluhráčem Connora McDavida. 

Pokud by Kane do Edmontonu opravdu přestoupil, mohl by tyto krásné akce Connora McDavida sledovat z první řady. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.