Superpoháry: V Itálii padl rozhodující gól ve 120. minutě, El Clásico vyhrál Real

Zdroj: profimedia.cz

Středeční večer nabídl hned dva zápasy jak italského, tak španělského Superpoháru. Utkání mezi Interem a Juventusem i El Clásico se rozhodla až v prodloužení. Inter slaví zisk trofeje po výsledku 2:1 a po výhře 3:2 jde na Pyrenejském poloostrově do finále Real Madrid.

Španělský Superpohár

Španělské velkokluby se spolu utkaly celkem 248krát, ale vůbec poprvé se El Clásico odehrálo mimo Pyrenejský poloostrov. Semifinále španělského Superpoháru tentokrát hostila Saúdská Arábie. Změna místa však hráče Bílého baletu nevykolejila a letos už podruhé ovládli španělské derby, Barcelonu navíc porazili už popáté v řadě.

Jako první skóre otevřel ve 25. minutě Vinícius Júnior, který utekl katalánské defenzívě a bez problému propálil Marca-Andrého ter Stegena. Za Barcelonu odpověděl ve 41. minutě Luuk de Jong. V druhé půli byli Katalánci o něco aktivnější, ale do vedení šel opět soupeř. Skákavý míč ve vápně umístil do brány Karim Benzema. Celek pod vedením Xaviho srovnal šest minut před koncem hrací doby, kdy hlavou srovnal Ansu Fati.

Barcelona v prodloužení stále držela krok, ale gólové štěstí jí chybělo. Naopak v 98. minutě se premiérovou trefou v letošní sezoně prosadil Valverde a postaral se o vítezství Realu Madrid 3:2. Ve finále se mu postaví vítěz z dvojice Atlético Madrid – Bilbao.

Barcelona – Real Madrid 2:3 po prodl. (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 41. L. De Jong, 83. A. Fati – 25. Vínicius Junior, 72. K. Benzema, 98. F. Valverde

Ve 20. kole La Ligy Barcelona remizovala s Granadou, o výhru přišla minutu před koncem základní hrací doby:

Italský Superpohár

Ani v utkání vítěze uplynulého ročníku Serie A s vítězem Coppa Italia z Turína, které v italské lize dělí jedenáct bodů, nebyla nouze o napínavé chvíle. V první půli se skóre měnilo hned dvakrát, prvně poslal Juventus hlavičkou do vedení McKennie, ve 35. minutě pak z penalty srovnal Martínez. Vyrovnaný stav 1:1 vydržel celou druhou půli, a tak přišel čas prodloužení. Tam Nerazzuri spasil hrdina Sanchez, využil nedorozumění obrany v pokutovém území a chopil se volného míče. Z blízka pak vystřelil Interu pátý titul v italském Superpoháru.