Motorsport

Před pěti lety začal na videohrách, nyní Turek míří do formule 2

Před pěti lety začal na videohrách, nyní Turek míří do formule 2
Cem Bölükbası | Zdroj: Profimedia

Turecký závodník Cem Bölükbasi ukazuje, že i přes videohry může vést cesta do špičkového motorsportu. 23letý pilot závodil už odmalička, ale prosadil se především v esportech. Nyní podepsal smlouvu s českým týmem Charouz Racing System a příští sezonu bude závodit ve formuli 2.

Rodák z Istanbulu je o krok blíže ke svému snu dostat se do formule 1. Ve středu oznámil, že s Charouz Racing System podepsal smlouvu a bude závodit v o stupínek nižší soutěži formuli 2. Bölükbasimu k tomuto velikému kroku výrazně pomohla jeho kariéra esportového závodníka.

"Kdybych nebyl v F1 Esports, nikdy bych nedostal šanci dostat se do skutečného vozidla. Nebyl bych tam, kde jsem teď," neskrývá svůj vděk kariéře ve videohrách.

"Myslím, že je také velmi důležité, že jsem první hráč, který to dokázal, protože to lidem může dát naději. Když lidi uvidí, že to jeden člověk dokázal, uvěří, že to mohou také zvládnout. Když jsem se já dostal z F1 Esports do formule 2, myslím, že každý může," dodal Turek.

Související obsah

​Bölükbasi esportovou kariéru rozjel v roce 2017. Vyzkoušel si několik soutěží a v roce 2020 vyhrál úvodní ročník Formula Renault Esport Series. Loni už závodil ve formuli 3, kde zajel nejlépe páté místo. Na podzim se podíval do formule 2, kde působil jako testovací jezdec a od nové sezony v této soutěži bude plnohodnotně závodit díky angažmá v Charouz Racing System.

"Jsme více než nadšení, že můžeme přivítat tak brilantního pilota, jakým Cem je. Bude to pro něj výzva a vzrušující zkušenost, ale on už ukázal, že se umí rychle učit a může podávat dobré výkony v jedné z nejsoutěživějších podkategorií formule 1," okomentoval spolupráci majitel stáje Antonín Charouz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události