Dortmund rozdrtil čtvrtý Freiburg a přiblížil se Bayernu na tři body

19. kolo německé Bundesligy odstartoval páteční duel mezi druhou Borussií Dortmund a čtvrtým Freiburgem. Čekal se vyrovnaný souboj, ale domácí duel rozhodli již v prvním poločase a dotáhli se tak minimálně do soboty na Bayern na tři body.

Borussia začala před prázdným stadionem aktivně a již na startu čtrnácté minuty přišla první branka. Thomas Meunier si naskočil na rohový kop z levé strany a hlavou míč poslal k zadní tyčce. Stejný hráč se trefil z rohového kopu i těsně před půlhodinou, nyní byla standardní situace rozehrána z druhé strany.

Zanedlouho se ke střeleckému pokusu dostal Mahmoud Dahoud, ale jeho dělovka šla těsně nad břevno branky Freiburgu. Když už to vypadalo, že se půjde do kabin za stavu 2:0, dostal přihrávku do vápna od Bellinghama střele Haaland, který stav utkání navýšil na 3:0.

Hosté mohli snížit hned na startu druhého poločasu, ale Kobel akci vyřešil bez úhony. Domácí inkasovali až po hodině hry, švýcarský brankář sice vyrazil první střelu, ale na dorážku Demiroviče již nedosáhl a Freiburg živil naděje na zdramatizování utkání.

Hosté poté byli aktivnější, ale druhý gól vstřelit nedokázali a přišel trest. Dahoud poslal do úniku norského útočníka Haalanda, který se zakončením po zemi prosadil mezi nohy brankáře Uphoffa. Gólový účet duelu uzavřel technickou střelou pod břevno Mahmoud Dahoud.

Výsledek utkání Bundesligy:

Borussia Dortmund – SC Freiburg 5:1 (3:0)
Branky: 13. Meunier, 29. Meunier, 45+1. Haaland, 75. Haaland, 86. Dahoud – 61. Demirovič