Fotbal

Chelsea loví v barcelonských řadách. Chce získat nizozemského záložníka

Chelsea loví v barcelonských řadách. Chce získat nizozemského záložníka
Frenkie de Jong z Barcelony Zdroj: Profimedia

Anglická Chelsea má údajně zájem o 24letého záložníka Barcelony Frenkieho de Jonga. Údajně už poslala do Katalánska nabídku v hodnotě 33 milionů liber (968 milionů korun). Zájem ale má údajně i Bayern Mnichov.

Se zprávou o údajném zájmu přišel web El Nacional. Jenže nabídka 33 milionů liber je prý příliš malá. Barcelona si záložníka cení alespoň na 50 milionů liber (1,46 miliardy korun). Dá se tak očekávat, že londýnský celek bude muset přitlačit. Stačit by ale mohlo i 42 milionů liber (1,23 miliardy korun).

O de Jonga se prý zajímá také Bayern Mnichov. Hovoří se hlavně o tom, že jeho velkým obdivovatelem je trenér bavorského celku Julian Nagelsmann a ten údajně požádal vedení, aby zjistilo, zda by se s Barcelonou dalo domluvit. Spekuluje se také o zájmu Manchesteru City.

Související obsah

​Frenkie de Jong nastřílel v dresu Katalánců deset branek v 117 zápasech. Do Španělska přišel z Ajaxu Amsterdam v roce 2019 za 65 milionů liber (1,9 miliardy korun). Jeho odchod z Camp Nou by dával smysl, jelikož se Barcelona stále topí v dluzích a na postu de Jonga můžou nastupovat také mladíci Gavi nebo Nico Gonzalez.

Chelsea naposledy porazila v semifinále Carabao Cupu Tottenham i v odvetě a postoupila do finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události