Schick rozhodl o výhře Leverkusenu, Lewandowski se trefil třikrát

Patrik Schick proti Gladbachu sice neproměnil penaltu, ale poté i tak skóroval a Leverkusen zvítězil 2:1. Robert Lewandowski v Bundeslize nadále válí a hattrickem pomohl mistrovskému Bayernu k vítězství na hřišti Kolína. Mnichovský celek tak navýšil vedení na čele soutěže na šest bodů.

Borussia Dortmund v pátek rozdrtila Freiburg a přiblížila se k Bayernu na tři body, který tak měl v Kolíně lehce nůž na krku. Od prvních minut to tak ovšem nevypadalo, bavorské mužstvo vedlo po pětadvaceti minutách již o dva góly.

V podobném stylu se pokračovalo i ve druhém poločase. K jedné brance v první polovině přidal polský kanonýr další dvě branky a má na svém kontě další hattrick v dresu Bayernu. Vyhrálo i Lipsko, které se posunulo na sedmé místo Bundesligy.

Celé utkání odehrál český středopolař Vladimír Darida, který byl u bezbrankové remízy Herthy na hřišti Wolfsburgu. Mohuč porazila Bochum a Union si poradil s Hoffenheimem bez zraněného Pavla Kadeřábka.

Leverkusen hrál na půdě Gladbachu a do vedení mohl jít na startu poločasu, ale Patrik Schick neproměnil penaltu. Z následného rohu ale otevřel skóre jeho spoluhráč Andrich. Český útočník se nakonec prosadil, v 74. minutě zakončil standardní situaci Wirtze a dal osmnáctou branku v sezóně.

Domácí celek dokázal snížit skrz Nica Elvediho osm minut před koncem základní hrací doby. V úplném závěru pak přišla druhá penalta v utkání pro tým Patrika Schicka. Nyní se k ní postavil Demirbay, ale ani on nepřelstil Yana Sommera v brance Borussie. Leverkusen i tak zvítězil 2:1.

Koukněte se na sestřih utkání mezi Borusií Mönchengladbach a Bayerem Leverkusen: