Tenis

Tenista Novak Djokovič prohrál soud, z Austrálie byl deportován

Srbský tenista Novak Djokovič byl nakonec deportován z Austrálie a přijde tak o Australian Open. Federální soud totiž zamítl žádost světové jedničky o obnovení jeho víz.

Tenisová sága je u konce. Světová jednička nakonec nebude startovat na Australian Open a přijde tak o šanci získat rekordní 21. grandslamový titul.

Federální soud totiž v neděli zamítl žádost Novaka Djokoviče, který se odvolal proti verdiktu australského ministra pro imigraci Alexe Hawkea, jenž mu zrušil víza.

Související obsah

Podle ministra Hawkea představuje neočkovaný Djokovič hrozbu pro veřejné zdraví. Vládní právníci pak během soudu mluvili o tom, že Djokovič v zemi šíří protivakcinační náladu.

Obhájci světové jedničky sice tento argument označovali za neplatný a nelogický a že samotná deportace Djokoviče vyvolá ještě větší bouři v řadách antivaxerů, nicméně federální soud dal nakonec za pravdu ministrovi a australské vládě. Srbský tenista také musí zaplatit soudní výdaje a hrozí mu i tříletý zákaz vstupu do Austrálie.

Související obsah

Novak Djokovič, který poslední hodiny trávil v detenčním zařízení, tak kolem 13:30 středoevropského času nasedl na letadlo a odletěl z Melbourne směr Dubaj.

Tenista si tak nezahraje ani zmíněný grandslam, kde obhajuje loňský triumf. V prvním kole Australian Open tak světovou jedničku nahradí Ital Caruso, který změří síly se Srbem Kecmanovičem.

Související obsah

Tenista Novak Djokovič musel až do deportace zůstat v detenčním zařízení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události