Tenis

Jsem extrémně zklamaný, hlásí smutný Djokovič. Teď si chce odpočinout

Jsem extrémně zklamaný, hlásí smutný Djokovič. Teď si chce odpočinout
Tenista Novak Djokovič odjíždí z detenčího zařízení v Melbourne Zdroj: profimedia.cz/EPA-EFE

Desetidenní anabáze je u konce. Tenista Novak Djokovič, jenž se po příletu do Austrálie pře s tamními úřady o tom, aby mohl startovat na Australian Open, nakonec prohrál soud a opustil zemi. "Jsem extrémně zklamaný z rozhodnutí soudu, rozhodnutí ale respektuji," pronesla krátce po jednání světová jednička.

Soud, který se táhl několik hodin, nakonec přinesl pro držitele 20 grandslamových titulů smutný verdikt. Novak Djokovič neuspěl s odvoláním ohledně zrušení víz a byl deportován z Austrálie.

"Jsem extrémně zklamaný z rozhodnutí soudu, které znamená, že nemůžu zůstat v Austrálii a zúčastnit se Australian Open. Rozhodnutí ale respektuji a budu spolupracovat s úřady v souvislosti s odletem ze země," oznámil Djokovič krátce po verdiktu soudu. Světová jednička musí také zaplatit soudní výlohy a hrozí mu také tříletý zákaz vstupu do Austrálie, kde na zmíněném grandslamu triumfoval hned devětkrát. 

Související obsah

"Není mi příjemné, že posledních pár týdnů se všichni soustředili pouze na mě, takže teď doufám, že se už všichni soustředíme na hru a turnaj, který zde miluji," dodal srbský tenista, jenž si chce po náročných dnech dopřát odpočinek. 

"Nyní si dám nějaký čas na odpočinek a zotavení. Každopádně bych rád poděkoval rodině, týmu, podporovatelům, fanouškům a dalším Srbům za neustálou podporu. Byli jste pro mě velkým zdrojem síly," uzavřel Novak Djokovič.

Tenista Novak Djokovič během cesty do detenčního zařízení, kde strávil poslední hodiny před deportací z Austrálie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události