Tenis

Barbora Krejčíková začala na Australian Open parádně, soupeřce nadělila kanára

Barbora Krejčíková začala na Australian Open parádně, soupeřce nadělila kanára
Tenistka Barbora Krejčíková. Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Barbora Krejčíková zvládla první duel na Australian Open bravurně a zkušenou Andreu Petkovicovou vyprovodila z kurtu vítězstvím ve dvou setech. Ostřílené tenistce navíc ve druhé sadě nadělila kanára. Výhru v prvním kole zapsala i Tereza Martincová, která porazila Američanku Davisovou. S turnajem se po porážce s Kozlovem naopak loučí Jiří Veselý. V pondělí by mělo do hry zasáhnout ještě dalších šest českých tenistů a tenistek.

Barbora Krejčíková si šla za úvodní grandslamovou výhrou sezony už od začátku a v prvním gamu sebrala Petkovicové servis. Brejk ale nepotvrdila, Petkovicová zabojovala a vzala si ztracené podání zpět. V následující hře česká hráčka znovu loupila a při servisu soupeřky získala další game. Tentokrát na něj navázala vlastním vyhraným podáním a odskočila na 3:1.

Petkovicová pak ještě dokázala snížit na 3:2, víc už toho ale na kurtu nepředvedla a Krejčíková si v prvním setu dokráčela pro vítězství 6:2. Skvěle pak začala i druhou sadu. V prvním gemu druhého setu získala hned brejkbol, a ten také proměnila. Vítězka loňského French Open vrátila protivnici její forhend po lajně čopem na střed a Petkovicová míček napálila do sítě. 

Své podání si Češka poté pohlídala a postupnými kroky mířila k celkovému triumfu. Německé matadorce už vůbec nic nedovolila a druhou sadu ovládla poměrem 6:0. Petkovicová tak vyfasovala nepopulárního kanára a s českou hvězdičkou padla 2:6 a 0:6.

Související obsah

​Výhry se dočkala i další Češka Tereza Martincová. Ta v Austrálii poprvé nemusela absolvovat kvalifikaci a naskočila rovnou do hlavní části. A mohla se ihned radovat z postupu do dalšího kola. Z kurtu totiž vyprovodila Američanku Lauren Davisovou. I když česká hráčka první sadu opanovala jen těsně 7:5, ve druhém setu byla dominantní a získala jej po výsledku 6:2. Soupeřku tak porazila ve dvou setech a těší se na další zápas.

Jiří Veselý se naopak už po úvodním kole s prvním grandslamem sezony loučí. Nestačil totiž na 168. hráče žebříčku ATP Stefana Kozlova. Tomu podlehl ve třech setech. V první sadě sice Čech držel s protivníkem krok, nakonec ale padl 7:5. Další dva sety už vyzněly jasně ve prospěch Američana, který nakonec zvítězil 7:5, 6:3 a 6:4.

Na své pondělní zápasy ještě čekají Jiří Lehečka a Tomáš Macháč a také Marie Bouzková, Kateřina Siniaková, Petra Kvitová a Markéta Vondroušová.

Výsledky ženské dvouhry na Australian Open (1. kolo):

T. Martincová  L. Davisová 2:0 (7:5, 6:2)

B. Krejčíková – A. Petkovicová 2:0 (6:2, 6:0)

Výsledky mužské dvouhry na Australian Open (1. kolo):

S. Kozlov – J. Veselý 3:0 (7:5, 6:3, 6:4)

Před startem Australian Open si Barbora Krejčíková zahrála finále na turnaji v Sydney:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.