Tenis

Kvitová na Australian Open schytala debakl, Macháč postupuje

Tenistka Petra Kvitová nadále hledá ztracenou formu. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu nezahájila novou sezonu vůbec dobře a velmi neúspěšný start měla i na Australian Open, kde po prohře s Rumunkou Cirsteaovou vypadla už v prvním kole. Soupeřce podlehla hladce 2:6 a 2:6. Nepostoupila ani Kateřina Siniaková, která podlehla favoritce Kontaveitové. Vypadl rovněž Jiří Lehečka. Výhru zaznamenala Markéta Vondroušová a také Tomáš Macháč, který ve čtyřech setech přehrál Argentince Cerundola.

Zahrála si jeden zápas a s Australian Open se loučí. Tenistka Petra Kvitová nestačila v 1. kole prvního grandslamu sezony na Rumunku Soranu Cirsteaovou a po bídném začátku sezony pokračuje ve špatných výsledcích. Soupeřce navíc podlehla velmi hladce 2:6 a 2:6.

Související obsah

​Cirsteaové nedokázala ani jednou vzít servis, sama měla velmi nízkou úspěšnost podání, a navíc vyrobila 39 nevynucených chyb. Proti favoritce Kontaveitové neuspěla ani Češka Kateřina Siniaková. Ta padla 2:6 a 3:6. Jedinou českou hráčkou, která dokázala zvítězit, byla Markéta Vondroušová, jež si poradila s Priscillou Honovou ve dvou setech. 

Mezi muži se nedařilo Jiřímu Lehečkovi. Ten změřil síly se silným Dimitrovem a dokázal mu vzít jeden set, nakonec však padl 3:1. Tomáš Macháč si naopak vyšlápl na 80. hráče světa, Argentince Cerundola. Ortodoxního antukáře přetlačil ve čtyřech setech. První sadu sice Čech vyhrál, pak ale klopýtl a soupeř srovnal stav. Poté už na kurtu opět dominoval rodák z Berouna, další dvě sady ovládl 6:4 a 6:2, a postoupil tak do druhého kola.

Jako poslední z Čechů šla do akce Marie Bouzková a vedla si náramně. Kanadskou kvalifikantku Marinovou smetla za hodinu a čtvrt výsledkem 6:1 a 6:3.

Výsledky českých tenistek v 1. kole Australian Open:

P. Kvitová – S. Cirsteaová 0:2 (2:6, 2:6)

A. Kontaveitová – K. Siniaková 2:0 (6:2, 6:3)

M. Vondroušová – P. Honová 2:0 (6:2, 6:3) 

M. Bouzková – R. Marinová 2:0 (6:1, 6:3)

Výsledky českých tenistů v 1. kole Australian Open:

G. Dimitrov – J. Lehečka 3:1 (6:4, 4:6, 6:3, 7:5)

T. Macháč – J. M. Cerundolo 3:1 (6:3, 2:6, 6:4, 6:2)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události