Tenis

Kvitovou limitovalo zranění. Nechci to na něj svádět, říká česká tenistka

Na první kolo letošního Australian Open by nejradši rychle zapomněla. Tenistka Petra Kvitová na úvod premiérového grandslamu sezony podlehla Rumunce Cirsteaové a s Melbourne se musela nuceně rozloučit. V zápase se jí nedařilo takřka nic. Nemohla se opřít o vlastní podání a zapsala 39 nevynucených chyb. Jak sama přiznala, neměla dost natrénováno. Už od odletu z Prahy se totiž potýkala s bolavým zápěstím.

Sice bylo jasné, že duel se Soranou Cirsteaovou nebude jednoduchý, místo velké bitvy však tenisoví fanoušci viděli jen hru kočky s myší. Petra Kvitová s Rumunkou prohrála 2:6 a 2:6 a z kurtů na Australian Open se musela poroučet bez jediného úspěchu.

Jak sama později přiznala, její výkon měl odůvodnění. Česká hráčka se už nějakou dobu potýká s bolavým zápěstím, kvůli kterému nemohla na první grandslam sezony pořádně potrénovat.

"Začalo mě bolet už v Praze, než jsem odletěla. Bohužel se to stále zhoršovalo a magnetická rezonance ukázala zánět. Prohru ale určitě nechci svádět na zápěstí, během zápasu jsem bolest necítila. Prostě jsem jen neměla tolik nahráno," řekla rodačka z Fulneku pro portál Tenisový svět.

Související obsah

​Ta zároveň přiznala, že i když ji zápěstí limitovalo v tréninku, rozhodně nepřemýšlela o tom, že by turnaj dopředu vzdala bez boje. "Určitě jsem chtěla hrát," uvedla.

Svou přemožitelku sice pochválila, podle svých slov jí ale zápas hodně usnadnila. Šest dvojchyb nebo celkových 39 nevynucených je toho jasným důkazem. "Je to určitě kvalitní hráčka. Myslím, že má ráda moji hru. Je pro ni těžší, když musí tvořit, ale tady jen vracela rychlé míčky, také dobře returnovala. A nedařilo se mi ani na servisu, takže šlo všechno na její stranu," zhodnotila Kvitová neúspěšný duel.

Jak bude vypadat její program v nejbližší době, zatím není jasné. Jisté je jen to, že Češka pořádně doléčí zranění. "Teď bude aspoň čas na doléčení. Nicméně ještě nemám v plánu končit," uvedla. Je tedy zjevné, že má do tenisu ještě chuť a horší výsledky ji jen tak neodradí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události