Další sporty

Trenér českých házenkářů: Je to, jako by vás někdo pořezal

Byla to fantastická podívaná, i když se smutným koncem. Čeští házenkáři uzavřeli zápasy základní skupiny na evropském šampionátu bitvou se silným Švédskem a s tímto soupeřem remizovali 27:27. Do další fáze turnaje ale nepostoupili, chyběl jediný gól. Trenéra Rastislava Trtíka konec hodně mrzel. "Já jsem hrozně zlomený a zklamaný. Hrozně mě to bolí. Už k tomu vůbec nechci nic říkat. To je, jak kdyby vás někdo pořezal. Prostě máte ránu a potřebujete čas, ať se zahojí."

Český národní tým si na evropském šampionátu, který se koná na Slovensku a v Maďarsku, vedl skvěle. Na úvod sice prohrál s dvojnásobnými mistry Evropy ze Španělska, pak si ale poradil s houževnatými hráči Bosny a v posledním zápase skupiny vyzval vicemistry světa ze Švédska. 

K postupu do další fáze turnaje týmu nakonec chyběl jediný bod. S házenkáři Tre Kronoru totiž remizoval 27:27. "Pro mě je důležité to, že kluci ukázali, že jsou schopní hrát se světovou špičkou. Jsou schopní hrát s dvojnásobnými mistry Evropy ze Španělska, s vicemistrem světa ze Švédska. Oni z nás měli strach. Ten závěr… Nejenom, že měli štěstí, ale měli i přízeň jiných faktorů," uvedl trenér Trtík a naznačil, že na straně jeho svěřenců rozhodně nestáli ani rozhodčí, kteří byli za své výkony kritizovaní už po měření sil se Španělskem.

"Ono se to hodně těžce hodnotí, když vás to bolí. Když brouzdáte po hřištích třicet čtyřicet let a víte, že by to mohlo být jinak, ale není to jinak. Je to tak, jak to je. Takže nevím, co na říct," nechtěl se ve věci příliš pitvat. 

Související obsah

​Zároveň ale přiznal, že mu je z konce na šampionátu hodně smutno. "Já jsem hrozně zlomený a zklamaný. Hrozně mě to bolí. Už k tomu vůbec nechci nic říkat. To je, jak kdyby vás někdo pořezal. Prostě máte ránu a potřebujete čas, ať se zahojí," pověděl. "Nebavme se o rozhodčích, prosím. To mi sypete sůl do rány," doplnil.

Výkony týmu se mu na ME naopak hodně líbily. Aby také ne. Čeští házenkáři byli hodně vidět a potrápili velké favority. "Já jsem na ten tým hrozně hrdý a myslím, že všichni jsou hrdí na to, že byli v tom týmu, nejen já. Vytvořila se skvělá parta, někteří ukázali, že fakt umí hrát házenou. Jsou tady mladí hráči, kteří se popasovali s těmi nejlepšími na světě. Ustáli to. Fantastická kulisa diváků, za což jim moc děkujeme, protože to pro nás byl obrovský doping," pochválil nejen své svěřence, ale i fanoušky v Bratislavě. 

"Myslím, že chybělo málo. Nemůžu říct co, ale to všichni ví. Jsme blízko, nemusíme mít strach s nikým hrát. A to je dobrá zpráva," uzavřel zklamaný trenér.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události