Krejčíková proskočila do dalšího kola, Martincová a Veselý se loučí

Barbora Krejčíková se raduje Zdroj: Profimedia.cz

Australian Open je v plném proudu, v noci na středu ovšem vypadla další česká tenistka. Tereza Martincová nestačila na Italku Giorgiovou a vypadla po prohře 0:2 na sety. Z postupu se raduje deblový pár Marie Bouzková a Lucie Hradecká, celkem jasně zvítězila i Barbora Krejčíková.

Tereza Martincová se potkala ve druhém kole s Italkou Giorgiovou a hned první set prohrála naprosto jasně 2:6. V tom druhém byla o něco lepší a ten trval více jak o polovinu déle než ten úvodní, ale vyrovnání v něm nepřišlo.

Česká tenistka v něm prohrávala již 2:5 a vypadalo to na rychlý konec. Pražská rodačka nicméně dvakrát favoritku duelu brejknula, a dokonce vedla 6:5. Třetí brejk se jí ovšem nepovedl a šlo se do tiebreaku, kde uspěla 33. hráčka aktuálního žebříčku.

Jiří Veselý se po rychlém konci ve dvouhře pokusil uspět alespoň ve čtyřhře, ale jeho osud byl hodně podobný. S Japoncem Nišiokou uhráli v celém zápase pět gamů a proti dvojici Granollers/Zeballos padli 3:6 a 2:6.

Lucie Hradecká a Marie Bouzková nastoupily​ proti rumunsko-gruzijskému páru Baraová/Gorgodzeová. V prvním setu Češky vedly již 5:1, a nakonec vyhrály celkem jasně 6:3. Druhý set se vyvíjel náročněji, za nepříznivého stavu 2:4 se ale Bouzková s Hradeckou zvedly a připsaly si dva brejky. Set nakonec vyhrály 6:4, a tak postupují dále.

Jako poslední z Češek šla na kurt Barbora Krejčíková, která se postavila Číňance Si-jü Wang. Proti té nezvládla první game, ale následně čtyři další ovládla. Úvodní set trval 35 minut a vyhrála ho vítězka French Open z roku 2021.

Poněkud zvláštní byl start setu druhého, hned v prvních třech gamech přišel brejk, hned dvakrát se to stalo čínské tenistce. Krejčíková si pak držela vedení o dva gamy, a nakonec se mohla radovat z výhry 6:3 a postupu do dalšího kola Australian Open.