Motorsport

Šéf McLarenu Zak Brown: Hamiltonův konec by mě nepřekvapil

Šéf McLarenu Zak Brown: Hamiltonův konec by mě nepřekvapil
Šéf McLarenu Zak Brown Zdroj: Profimedia

Bude jezdit Lewis Hamilton i v další sezoně, nebo ne? Tuhle otázku si klade nejeden fanoušek formule 1. Nyní se k osobě sedminásobného mistra světa vyjádřil i šéf McLarenu Zak Brown.

Generální ředitel McLarenu Zak Brown by prý nebyl šokován, kdyby se Lewis Hamilton rozhodl v závodní kariéře už nepokračovat. A to i s ohledem na to, že poprvé od roku 2016 byl poprvé poražen v boji o titul mistra světa.

V posledním závodě v Abú Dhabí ho dokonce v posledním kole předjel Max Verstappen a Hamilton si následně hodně stěžoval na řízení závodu a ne vše podle něj proběhlo podle pravidel. Dokonce se s Totem Wolffem, šéfem stáje Mercedes, nezúčastnili závěrečného galavečeru formule 1, i když jejich účast byla povinná.

Související obsah

​Britský pilot má s Mercedesem smlouvu až do konce sezony 2023, přesto nad jeho další účastí zůstává viset otazník. Wolff samozřejmě doufá, že se hvězdný pilot opět postaví na startovní čáru, ale v současné chvíli není nic jisté.

"Nebyl bych šokován, kdyby přestal závodit. Nemyslím si, že jeho návrat je samozřejmost," prozradil Brown, který je šéfem Daniela Ricciarda a Landa Norrise. "Můj osobní názor je, že bude závodit. Možná se ještě nerozhodl a bere si tak čas. Jakmile se totiž rozhodne, těžko se to bere zpět," doplnil 50letý Američan.

"Myslím, že má stále obrovskou touhu závodit a to povede k jeho rozhodnutí. Myslím, že se vrátí," pokračoval Brown. Ten také věří, že ho v pokračování v kariéře požene i vidina osmého mistrovského titulu, což nikdo před ním nedokázal.

Související obsah

"Určitě je stále velmi naštvaný, ale je na vrcholu sil. Je to závodník a bojovník a bude chtít urvat osmý titul. Myslím, že ještě není připravený odejít do důchodu. Je to ale jen můj osobní názor, nemluvil jsem s ním," dodal Brown.

Předpokládá se, že Hamilton se zúčastní představení nového vozu pro nadcházející sezonu, které je naplánované na 18. února. Další sezona začíná 20. března Velkou cenou Bahrajnu.

Hamilton si po trpkém konci loňského ročníku zlepšil náladu, když byl pasován na rytíře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události