Mönchegladbach překvapivě vypadl z poháru, berlínské derby pro Union

Německý DFB Pokal má za sebou další čtyři osmifinálové duely, ve kterých se zrodilo jedno překvapení. Mönchengladbach překvapivě padl v Hannoveru 0:3. Berlínské derby ovládl Union po výsledku 3:2. Dál jde také Lipsko a Freiburg.

V souboji mezi druholigovým Hannoverem a Mönchengladbachem byli jasným favoritem hosté. Ti o svém postupu rozhodli prakticky už v prvním poločase, po kterém vedli 2:0. První gól přišel už ve čtvrté minutě z kopačky Maximiliana Beiera. Druhou branku dal z pokutového kopu Sebastian Kerk. Poslední zásah obstaral opět Maximilian Beier, jenž využil sólového úniku a dal na konečných 3:0.

Došlo také na berlínské derby mezi Herthou a Unionem. Oba týmy si v zápase vstřelili po jednom vlastním gólu, ale trefili se i do správné sítě. Hostující Union hned dvakrát, domácí jednou. Nakonec se zrodilo vítězství Unionu 3:2. Za Herthu odehrál 87. minut Vladimír Darida.

​Do čtvrtfinále postupuje také Lipsko, které si na domácím hřišti poradilo s druholigovou Hansou Rostock 2:0. V posledním zápase rozstřílel Freiburg Hoffenheim 4:1. Kvůli zranění kyčle nebyl v sestavě Hoffenheimu Pavel Kadeřábek.

DFB Pokal – osmifinále:

Hannover – Mönchengladbach 3:0 (2:0)
Branky: 4. Beier, 36. Kerk (pen.), 52. Beier.

RB Lipsko – Rostock 2:0 (1:0)
Branky: 6. Poulsen, 82. Olmo.

Hertha – Union Berlín 2:3 (0:1)
Branky: 54. Khedira (vla.), 90+4. Serdar – 11. Voglsammer, 50. Stark (vla.), 55. Knoche.

Hoffenheim – Freiburg 1:4 (0:2)
Branky: 53. Schlotterbeck (vla.) – 11. Grifo, 36. Grifo (pen.), 58. Schade, 69. Demirovič.