Vondroušová postoupila v singlu i deblu, Macháč v Austrálii končí

V plném proudu je letošní ročník Australian Open. Český tenista Tomáš Macháč bohužel na prvním grandslamu skončil, jeho partnerka Kateřina Siniaková postoupila do dalšího kola v deblu společně s Barborou Krejčíkovou. Dále jde také stříbrná olympionička Markéta Vondroušová, a to jak v singlu, tak i deblu.

Tomáš Macháč nastoupil proti Američanovi Cressymu a od prvních minut tahal za kratší konec. První set prohrál již po 25 minutách v poměru 1:6. Ve druhém pokračování si sice dal naději výhrou 6:3, ale poté padl znovu o pět gamů. Čtvrtý set pak prohrál v tiebreaku.

Markéta Vondroušová potkala lépe postavenou Rusku Samsonovovou, kterou hned v prvním setu doprovodila výsledkem 6:2. Ten druhý byl o něco napínavější, ale nakonec se stříbrná medailistka z Tokia radovala z výhry 7:5 a také z postupu do dalšího kola.

Světové jedničky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve čtyřhře ukázaly, že zaslouženě vládnou deblu. Nizozemsko-australská dvojice proti nim uhrála pouhé dva gamy a po výhře 6:2 a 6:0 vítězky French Open či olympijského turnaje postupují.

​Tereza Martincová si po zklamání v singlu zlepšila náladu v deblu. Společně s Markétou Vondroušovou, která ve stejný den nastoupila také v singlu, porazily chorvatsko-slovinský tandem Juraková/Klepačová ve dvou setech a jsou v dalším kole.

V singlu naopak končí Marie Bouzková, která nestačila na Estonku Kanepiovou. První set prohrála jasně 2:6 a v tom druhém duel poslala do tiebreaku, a to i přes to, že prohrávala 2:4. Nakonec ale ve 13. gamu padla a v singlu na Australian Open končí.