Další sporty

Milionový pohlavek. Trenér Toma Bradyho platí za umravnění svého hráče

Milionový pohlavek. Trenér Toma Bradyho platí za umravnění svého hráče
Trenér Bruce Arians kouká na Toma Bradyho Zdroj: Profimedia

Když hráči svého trenéra neposlouchají, někdy je potřeba přistoupit k násilí. Alespoň tak to cítil trenér amerického fotbalu Bruce Arians, který v prvním utkání vyřazovací části NFL vlepil svému hráči pohlavek, aby se vyvaroval zbytečného trestu. Sám Arians nakonec dostal milionovou pokutu, které ovšem nelituje.

K incidentu došlo v utkání Tampy Bay Buccaneers s Philadelphií Eagles. Domácí po neúspěšném útoku pouze odkopávali míč, ale Jalen Reagor udělal při punt returnu obrovskou chybu a Buccaneers se dostali k velmi výhodné pozici na hřišti.

Tým, který táhne legendární quarterback Tom Brady, zalehnul míč a do hromady těl se chtěl připojit i domácí Andrew Adams a plánoval odtáhnout jednoho ze soupeřů. Za to by od rozhodčích přišel trest, a tak zasáhl právě trenér Arians.

Ke svému svěřenci se zezadu přiblížil a dlaní ho udeřil zezadu do helmy. Účel to splnilo, defenzivní hráč, jenž do Tampy přišel právě z Philadelphie, vycouval a Bucs mohli využít skvělé pozice na hřišti.

Související obsah

​Buccaneers po dominantním výkonu postoupili výsledkem 31:15 a v dalším kole si zahrají s Los Angeles Rams. Trenérovi ovšem za jeho neortodoxní výchovný pohlavek přišla ve středu tučná pokuta. Vedení NFL mu napařilo 50 tisíc dolarů (přes milion korun).

Vzhledem k tomu, že Arians pobírá 8 milionů dolarů ročně (170 milionů korun), tak ho pokuta zas tolik trápit nemusí, ostatně i on sám přiznal, že nelituje. "Ne, už jsem viděl dost hloupostí. Nemůžete vytahovat lidi z hromady. My jsme zrovna uhráli velkou hru a měli skvělou pozici na hřišti. On se snažil vytáhnout hráče z hromady, tak jsem ho chtěl odstrčit, aby nedostal trest," vysvětlil svůj prohřešek potrestaný trenér.

Související obsah

​Tampa Bay je obhájcem Super Bowlu z minulé sezony a výkon proti Eagles ukázal, že i letos jsou Buccaneers favority v play-off. Pokud se jim skutečně podaří obhájit vítězství celé NFL, Arians si snad ani nevzpomene, že dostal milionovou pokutu.

Loni Buccaneers vyhráli trofej Vince Lombardiho a Brady se s ní nebál házet z lodě na loď:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události