Hokej

Novým hokejovým expertem Nova Sport se stal Slavomír Lener

Novým hokejovým expertem Nova Sport se stal Slavomír Lener
Slavomír Lener ve studiu NHL na Nova Sport | Zdroj: Nova Sport

Hokejová sekce Nova Sport hlásí zvučnou posilu. Stálým expertem pro studia NHL se stává Slavomír Lener, který má výrazné trenérské úspěchy s českou hokejovou reprezentací, s kluby v Evropě a také s NHL, kde šest let působil jako asistent trenéra. Stal se vůbec prvním českým trenérem v NHL.

Rodák z Berouna má za sebou velmi bohatou trenérskou kariéru. K jeho největším trenérským úspěchům patří bezpochyby zlato z olympijských her v Naganu, kterého dosáhl společně s Ivanem Hlinkou. Působil také jako šéftrenér svazu ledního hokeje a manažer české hokejové reprezentace.

Slavomír Lener odkoučoval v nejvyšších hokejových ligách v Evropě, v reprezentaci a v NHL více než 1 000 utkání. Jeho bohaté zkušenosti s NHL, kde celkem šest sezón působil jako asistent trenéra u týmů Calgary Flames a Florida Panthers, tak budou pro diváky NHL na Nova Sport bezpochyby velkým přínosem.

"Se Slávou se moc dobře spolupracuje, protože o NHL ví opravdu hodně zákulisních informací. Plno zámořských trenérů zná osobně, má kontakty na téměř každého Čecha, který v NHL hrál. Pro Studia NHL je to velká posila. Vždycky překvapí nějakou historkou s hvězdným hráčem," dodává šéf hokejové sekce Nova Sport Roman Jedlička.

Související obsah

"NHL na Nova Sport sleduji pravidelně už mnoho let. Oceňuji pracovitost, znalosti a především vášeň všech moderátorů, kteří se věnují NHL ve dne v noci. Moc se mi líbí i pozvaní experti, většinou z řad bývalých hráčů NHL, kteří do studia přinášejí osobitý pohled a speciální ‘flavour‘ (příchuť). Věřím, že můj pohled trenérský, manažerský, ale i lidský přidá celému studiu ještě větší pestrost. Je to výzva, ale to k NHL patří, protože je to nejlepší hokejová liga světa. Pozici experta jsem již v minulosti okusil, hodně mě to obohatilo. Na současnou pozici hokejového odborníka Nova Sport se opravdu moc těším," podotýká Slavomír Lener.

Sledovat nejlepší hokej ve skvělých časech můžete na Nova Sport každý víkend. Už tuto sobotu vysílá stanice Nova Sport 1 i s posilou Slavomírem Lenerem. Předzápasové studio začíná v sobotu v 18:45 a utkají se týmy Buffalo Sabres a Philadelphia Flyers.

Jedním z nejlepších českých hokejistů v NHL je Tomáš Hertl, který dal nedávno hattrick:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události