Krejčíková vybojovala postup do osmifinále Australian Open

Česká tenistka Barbora Krejčíková v Melbourne otočila zápas s Jelenou Ostapenkovou a zahraje si osmifinále Australian Open. Tam ji čeká Běloruska Viktoria Azarenková.

Turnajová čtyřka první set prohrála 2:6, často chybovala a dvakrát ztratila podaní. V polovině druhého setu ale Krejčíková zabojovala, vzala soupeřce podání, a nakonec srovnala výsledkem 6:4. V rozhodující sadě brejknula soupeřku hned v prvním gemu a místo v osmifinále si zajistila dalším setem s výsledkem 6:4.

V osmifinále ji čeká 25. hráčka světa Viktoria Azarenková. Ta prošla přes Ukrajinku Svitolinovou, která je v žebříčku o deset míst výše, bez problémů 6:0, 6:2.

Dalším zástupcům české tenisové školy už se tolik nedařilo. Smíšená dvojice Siniaková–Macháč v prvním kole podlehla ukrajinsko-mexickému duu Kičenoková–Gonzalez 5:7, 6:4 a 7:10.

Podobně i ženská dvojice Martincová–Vondroušová padla proti Kazachstánce Danilinové v tandemu s Brazilkou Haddadovou Maiovou. První sadu sice Češky vyhrály 6:4, pak ale padly 3:6 a 2:6.