Skvělý úspěch Davidové před Pekingem. Získala malý křišťálový glóbus

Poprvé od sezony 2016/2017 dosáhla česká biatlonistka na malý křišťálový glóbus. Markétě Davidové se to povedlo ve vytrvalostním závodě, když v Anterselvě dokázala porazit své nejvážnější konkurentky Lisu Theresu Hauserovou, Dzinaru Alimbekavovou a Uljanu Nigmatullinovou, které se umístily těsně za ní v závodě v Östersundu, který dokázala česká biatlonistka vyhrát. V pátečním závodě dojela Davidová na šestém místě. Životní závod zajela i Tereza Voborníková.

Markéta Davidová si před odletem do Pekingu pořádně zvedla sebevědomí, když se v této sezoně stala nejlepší biatlonistkou v individuálních závodech, což je disciplína, která se pojede i na olympijských hrách. Nejdůležitější krok k tomu udělala už na konci listopadu, když dokázala vyhrát závod v Östersundu.

Velmi dobře si ale česká biatlonistka vedle i v pátečním závodě, kdy dojela v Anterselvě na šestém místě a na vítěznou Braisazovou-Bouchetovou ztratila 2 minuty a 34 vteřin. Závod měla rozjetý i na lepší výsledek, ale při poslední střelbě vestoje bohužel dvakrát chybovala, což jí k výslednému času přičetlo dvě minuty navíc. Celkově Davidová minula terč třikrát.

Druhou nejlepší Češkou v pátečním závodě se stala Jessica Jislová, která dojela na 25. místě, když se u terče pomýlila celkem dvakrát. Životní závod zajela Tereza Voborníková. Té v mezičase před poslední střelbou patřilo vynikající 11. místo, ale u terče udělala dvě chyby, které ji nakonec odsoudily na 29. místo, což je nejlepší umístění, kterého teprve 21letá česká závodnice dosáhla ve světovém poháru.

Na konci šesté desítky pak skončily Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová. Především druhá jmenovaná doplatila na špatnou střelbu, když si připsala hned šest trestných minut.

České biatlonistky se představí i na olympijských hrách v Pekingu. Takto budou naši sportovci na vrcholné sportovní akci oblečeni.