Hokej

Rasismus se českému hokejistovi z AHL nevyplatil. Dostal trest na třicet zápasů

Druhá nejvyšší zámořská soutěž se s hokejisty, kteří rasově uráží, nepáře. Český Útočník San Jose Barracuda Kryštof Hrabík dostal trest na třicet zápasů za to, že v utkání proti Tucson Roadrunners hraném 12. ledna rasově urážel soupeře Boko Imamu. Údajně měl napodobovat opičí gesta.

Pokud by si Hrabík opravdu musel odpykat celý trest, vrátil by se na led k soutěžnímu utkání až 3. dubna. Dostane ale možnost tuto dobu zkrátit. V rámci své suspendace dostane možnost spolupracovat s výborem pro začleňování hráčů Národní hokejové ligy a podílet se na vzdělávání a školení o rasismu a inkluzi.

Následně může  22letý Hrabík po 12. březnu požádat prezidenta AHL a generálního ředitele Scotta Hawsona o zkrácení trestu, což bude vyhodnoceno podle jeho pokroku v potřebném vzdělávání a školení s výborem pro začlenění hráčů.

"AHL stojí za Boko Imomou," řekl Hawson. "Je nespravedlivé aby byl jakýkoli hráč vystaven komentářům nebo gestům na základě jejich rasy. Měli by být posuzováni pouze podle jejich hráčských schopností na ledě a vnímáni jako plnohodnotní spoluhráči v kabině a členové komunity," zdůraznil. 

Související obsah

Hrabík v letošní sezoně odehrál v AHL 25 zápasů, během kterých nastupoval za Orlando Solar Bears a San Jose Baracuda. Vstřelil v nich tři góly a na dalších šest přihrál. V Česku oblékal dres například Liberce, Benátek nebo Litoměřic. 

Za rasismus dostal trest i český fotbalista ze Slavie Ondřej Kúdela:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události