Crosby hattrickem sestřelil Voráčkův Columbus

Noční zápasy zámořské NHL přinesly asistence dvou českých hokejistů, a to Jakuba Voráčka, jehož Columbus prohrál s Pittsburghem 2:5, a Filipa Hronka, který s Detroitem padl v prodloužení s Dallasem 4:5.

Předtím Columbus porazil Philly 2:1, o den později padl s Pittsburghem vysoko 2:5. V první třetině byly přitom šance vyrovnané. Domácí šli dokonce dvěma střelami do vedení, než na 2:2 srovnal Crosby půl minuty před první přestávkou. Na 2:1 zvyšoval Jenner, kterému puk v centru kluziště připravil Voráček, pak kanadský útočník nahodil puk na branku a následně odražený kotouč v nepřehledné situaci prostrčil až do sítě.

Po bezbrankové druhé části hokejisté Pittsburghu nadělovali v poslední třetině. Prvně zvýšil Matheson na 3:2 a v závěru se dvakrát trefil Sidney Crosby, nejdříve z přesilovky a poté hattrick završil do prázdné.

Voráčkovi s jedním vstřeleným gólem a 25 asistencemi patří čtvrtá příčka na žebříčku nejproduktivnějších Čechů letošní sezóny NHL.

Asistenci si v noci připsal také Filip Hronek. Ten v obranném pásmu zastavil puk od soupeře, poslal jej na Bertuzziho, který zakombinoval se Suterem, ten pak z mezikruží střílel na 2:2. Po základní hrací době byl stav utkání 4:4, v prodloužení se pak při přesilovce trefil Hintz, a Dallas tak zvítězil 5:4.