Fotbal

Přijde Ronaldo o peníze? Po špatné sezóně mu hrozí snížení platu o 25 %

Přijde Ronaldo o peníze? Po špatné sezóně mu hrozí snížení platu o 25 %
Cristiano Ronaldo v dresu Manchesteru United Zdroj: Profimedia

Vydrží Ronaldovi úsměv na tváři? Podle zpráv ze zahraničních zdrojů může portugalská hvězda přijít o 25 % svého platu, pokud se Manchesteru United nepodaří kvalifikovat do Ligy mistrů. A rozhodně nejde o drobné.

Manchester United je se 35 body až na sedmém místě tabulky. Na čtvrtý West Ham United sice ztrácí pouze dva body a má zápas k dobru, přesto těsný boj o Ligu mistrů před sezónou jistě nebyl scénář, jaký si Rudí ďáblové představovali. Vždyť se do sestavy po letech vrátil hvězdný kanonýr Cristiano Ronaldo.

A právě hvězdné posily by se mělo výrazně dotknout, pokud by Manchester United nedokázal obhájit svou účast v Lize mistrů. Deník The Athletic píše, že by v takovém případě týdenní Ronaldův plat klesl o 25 %.

Související obsah

V současnosti si má Ronaldo přijít na 522 tisíc eur týdně, což je 12,7 milionu korun. Astronomická částka, která je 332krát vyšší než průměrná mzda v České republice na konci roku 2021, by měla být redukována na "pouhých" 390 tisíc eur, tedy na 9,5 milionu korun. Tím by se nejlépe placeným hráčem Manchesteru United stal gólman David De Gea, který si má týdně přijít na 509 tisíc eur, tedy kolem 12,4 milionu korun.

Ronaldo se se snížením platu smířil už při příchodu z Juventusu, kde bral týdně 678 tisíc eur, tedy přes 16,6 milionu korun.

"Nechci být tady v klubu, abych bojoval o šesté nebo páté místo. Jsem tady, abych se pokusil vyhrát," neskrýval v nedávném rozhovoru své rozhořčení nad aktuálními výsledky pro Sky Sports. Manchester United vidí mezi třemi vrchními týmy Premier League.

Na začátku ledna se spekulovalo o tom, že má Ronaldo spory se současným trenérem. Sám hrozil odchodem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události