Další sporty

Senzační Ester Ledecká v italské Cortině skončila na stupních vítězů

Senzační Ester Ledecká v italské Cortině skončila na stupních vítězů
Zdroj: profimedia.cz

Ester Ledecká si v posledním závodě před olympijskými hrami dojela pro sezónní maximum. Po dvou šestých místech v tréninku skončila na sjezdu v italské Cortině d'Ampezzo na třetím, tedy bronzovém místě. První dojela domácí lyžařka Sofia Goggiaová.

Kvůli změně startovacího místa byla trať v italské Cortině d'Ampezzo tentokrát o něco kratší a pomalejší, než je zvykem. Nejlépe na zledovatělé podložce ošlehané větrem dojela domácí Sofia Goggiaová, která výsledkem potvrdila nejrychlejší časy z tréninků.

Ester Ledecká, která na tamní sjezdovce skončila nejlépe čtvrtá na loňském mistrovství světa, tentokrát vyjela na trať jako 17. Po silném startu držela solidní rychlou stopu. Ve středu tratě se na chvíli zakymácela, ale rychle dostala lyže pod kontrolu a pokračovala v dynamické jízdě. Cíl proťala ze ztrátou 0,26 sekundy na průběžném 3. místě. Ledecká si tak zlepšila sezónní maximum. V letošním poháru byla ve sjezdu nejlépe osmá. 

Pořadí sjezdu v italské Cortině d'Ampezzo:

1. S. Goggiaová (ITA) 1:06.98
2. R. Siebenhoferová (AUT) +0.20
3. Ester Ledecká  (CZE) +0.26 

Související obsah

Dámy čeká v neděli ještě poslední závod v super G před odletem do Pekingu, kde bude Ledecká obhajovat zlatou olympijskou medaili v superobřím slalomu.

Průběžné pořadí SP žen:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 966 b.
2. Petra Vlhová (SVK) 929 b.
3. Sofia Goggiaová (ITA) 769 b.
31. Ester Ledecká 172 b.
48. Martina Dubovská 108 b.

Ledecká před sezónou poskytla pro Nova Sport dlouhý rozhovor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události