MMA

Konečně se dočkal! Procházka se jako první Čech utká o titul UFC

To, na co se čeští fanoušci světa MMA dlouho těšili, se stává skutečností. Jiří Procházka se s největší pravděpodobností utká 7. května o titul UFC šampiona a stane se tak prvním Čechem, který něčeho podobného dosáhl. Jeho soupeřem bude Glover Teixeira. Ještě to sice není oficiálně potvrzené, ale řada důvěryhodných zahraničních zdrojů to má za jasnou věc.

Šampion UFC v polotěžké váze Glover Teixeira (33-7) bude svůj titul obhajovat proti Jiřímu Procházkovi (28-3-1). V sobotu večer o tom informovala ESPN s odkazem na své zdroje, což na na Twitteru potvrdil i novinář Marcel Dorff, který mívá ze světa MMA velmi přesné informace. 

UFC ještě oficiálně nepotvrdilo, že se zápas uskuteční, ale mělo by se tak stát během několika dnů. Zároveň ještě není jisté, kde k tomuto třaskavému duelu dojde, ale podle webu sherdog.com to bude v Rio de Janeiru, konkrétně v Jeunesse Areně.

Teixeira si svůj pás pro šampiona vybojoval, když na konci října zdolal Poláka Jana Blachowicze. Brazilský bojovník si tak spravil chuť po sedm let staré porážce o titul, kdy v roce 2014 nestačil na Jona Jonese. 

Související obsah

V květnu by se tak měl pokusit svoji pozici obhájit a soupeřem mu bude právě český bijec Jiří Procházka, který posledních deset soubojů vyhrál KO nebo technickým KO, z toho dva zápasy už byly na poli UFC, kdy si poradil s Volkanem Oezdemirem a Dominickem Reyesem.

Jiří Procházka si také zahrál v hudebním videoklipu, ve kterém zarapoval bronzový medailista z Tokia Alexander Choupenitch.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události