Oslabená Atalanta pouze remizovala s Laziem. Džeko vystřelil výhru

Inter Milán se dlouho trápil s o záchranu hrajícími Benátkami, ale nakonec je v poslední minutě spasil Edin Džeko. Utkání mezi Laziem a Atalantou góly nenabídlo.

Večerní program italské ligy nabídl duel mezi týmy, které v letošní sezoně hrají velmi aktivně o umístění zajišťující evropské poháry. První poločas mezi Laziem a Atalantou ale nenabídl příliš atraktivní podívanou, když se ani jeden z týmů nedostal do zakončení. Atalantě chybělo v sestavě hodně klíčových hráčů, a tak nepředváděla své obvyklé ofenzivní představení.

První šanci mohli fanoušci vidět až v 64. minutě utkání, ale stálo to za to. Římský Milinkovič-Savič odcentroval do vápna, kde našel Zaccagniho, který z otočky nastřelil tyč. O dvě minuty později o sobě dali vědět i hosté, ale Mirančukova střela skončila těsně vedle pravé tyče.

​Do další šance se domácí dostali v 74. minutě, ale Marušičova střela jen těsně minula levou šibenici branky soupeře. V závěru utkání se už diváci žádného vzrušení nedočkali, a tak si oba týmy rozdělily po bodu za remízu 0:0.

Inter si upevnil první místo

Vedoucí tým Serie A přivítal na svém stadionu Benátky, kterým patří až 17. místo v tabulce. Byli to ale překvapivě hosté, kteří se dostali v 19. minutě do vedení. Ampadu odcentroval do vápna, kde našel Thomase Henryho, který se hlavou nemýlil a překonal Handanoviče.

Na vyrovnání si favorit utkání musel počkat až do 40. minuty. Matteo Darmian přesným centrem našel jednoho ze spoluhráčů, který volejem trefil jen brankáře soupeře. Ten míč vyrazil, ale pouze ke kopačkám Barelly, který upravil skóre na 1:1.

​Ve druhém poločase mohl po hodině hry zvrátit vedení na stranu Interu Džeko, když brankář nedokázal udržet lehký míč v náručí, ale následnou dorážku bosenský záložník nedostal do sítě. O deset minut později kopal Dimarca volný přímý kop, ale jeho tvrdou a přesnou ránu k tyči brankář zneškodnil.

Z vítězství se ale tým z Milána nakonec mohl radovat, a to zásluhou Edina Džeka, který překonal Lezzeriniho hlavou. Inter tak má na prvním místě náskok už pět bodů před druhým AC.