Fotbal

Balotelli jako vzpruha italského útoku? Po třech letech se vrací do nároďáku

Balotelli jako vzpruha italského útoku? Po třech letech se vrací do nároďáku
Zdroj: profimedia.cz

Kdo by si ho nepamatoval. Svérázný útočník Mario Balotelli se vrací do italské reprezentace. Za Azzurri nastoupil naposledy před více než třemi lety, a to v září 2018.

Podle italských médií Roberto Mancini svolá na konci ledna 35 hráčů do širšího výběru pro klíčový kvalifikační zápas se Severní Makedonií pro nadcházející světový šampionát v Kataru. Mezi povolanými má být i 31letý Mario Balotelli.

Balotelli se stal virální senzací během šampionátu EURO 2012 díky chladné oslavě gólů. "Gól neslavím, vždyť dělám svou práci. Viděli jste snad pošťáka, že by slavil, když doručí dopis?" glosoval tehdy svůj ikonický postoj.

V poslední době na sebe upozorňoval zejména impulzivním chováním. V prosinci například překvapil svého spoluhráče, když ho v rámci gólových oslav nakopl do hlavy. V létě si zase vylil frustraci z vystřídání a udeřil spoluhráče pěstí.

Související obsah

I přes výbušnou povahu zůstává kvalitním forvardem. Bývalý hráč Manchesteru City, Liverpoolu či AC Milán v současnosti působí v tureckém klubu Adana Demirspor, kde se údajně zklidnil a za 21 utkání vstřelil už 9 branek. V reprezentačním dresu stihl za 36 utkání gólů 14 a z aktivních hráčů je co do počtu branek druhý za Cirem Immobilem.

Nicméně Immobile na 15 branek potřeboval o 18 zápasů více. V Laziu sice střílí jeden gól za druhým, ale v národním dresu se mu příliš nedaří. Představy trenéra nesplňuje ani Andrea Belotti, který se ve 41 utkáních trefil 12krát. Povolání veterána tak může být snahou Roberta Manciniho pozvednout italský útok. Navíc Balotelli patří k jeho oblíbeným hráčům, pod jeho křídly hrál jak v Manchesteru, tak v Interu Milán.

Takhle se Balotelli zapsal při příchodu do AC Milán. Sportovní komentátor se po jeho výkonu neudržel:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události