Ledecká v super-G na bedny vítězů nedosáhla, skončila v top desítce

Lyžařka Ester Ledecká během závodu v Zauchensee Zdroj: profimedia.cz

Ester Ledecká po senzačním třetím místě v sobotním sjezdu dojela v nedělním superobřím slalomu na osmém místě, což je v této disciplíně její letošní maximum. Na první Italku Elenu Curtoniovou ztratila 0.61 sekundy.

Po větrné sobotě se podmínky pro šesté super-G letošní sezony vylepšily a na závodnice čekala sluncem zalitá trať, kterou stavěl trenér Ledecké Franz Gamper.

Olympijská vítězka v superobřím slalomu z her v Pchjongčchangu 2018 vyjela jako první. Ve střední části ztratila pár desetin sekundy, když škrtla jednu z branek. Dynamickou jízdu ale zakončila dalekým skokem do cílové rovinky a cílovou rovinku proťala v čase 1:21:59.

Hned dvě následující závodnice Tipplerová a Worleyová byly rychlejší než česká lyžařka. Nejrychlejší čas nakonec zajela Italka Elena Curtoniová. Ledecká se ztrátou 60 setin sekundy skončila osmá.

Favoritka a vítězka sobotního sjezdu Sofia Goggiaová po pádu závod nedokončila, vedoucí žena průběžného pořadí Světového poháru v alpském lyžování Mikaela Shiffrinová skončila na 16. místě se ztrátou jedné sekundy a jedné setiny. Tereza Nová neodstartovala.

Příští týden mají ženy na programu ještě zastávku ve městě Garmisch-Partenkirchen. Ledecká se už chce před blížícími se olympijskými hrami soustředit na snowboard a na přesun do Číny, a tak závod vynechá.

Pořadí super-G v Cortině d'Ampezzo:

1. E. Curtoniová (ITA) 1:20.98

2. T. Tipplerová (AUT) +0.09

3. M. Gisinová (SUI) +0.24

8. Ester Ledecká +0.61

V rodině Ledeckých není talentovaná jen Ester, mužem mnoha talentů je i její bratr Jonáš. Co umí, se dozvíte ve videu:

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.