Další sporty

Davidovou v "masáku" zradila střelba. Mužská štafeta bez Krčmáře vyhořela

Davidovou v "masáku" zradila střelba. Mužská štafeta bez Krčmáře vyhořela
Markéta Davidová Zdroj: profimedia.cz

Česká biatlonistka Markéta Davidová v závodě s hromadným startem na SP v Anterselvě sice skvěle běžela, na střelnici ale zaznamenala celkem čtyři chyby a dojela 17. Jessica Jislová zastřílela čistě, kvůli pomalejšímu běhu skončila 14. Výhru brala Italka Wiererová. Muži odstartovali do štafety bez Michala Krčmáře. Kvartetu ve složení Mikuláš Karlík, Milan Žemlička, Jakub Štvrtecký a Adam Václavík se ale vůbec nedařilo. Boj o dobré umístění se Čechům vzdálil už na prvním úseku. Mikuláš Karlík totiž musel na trestné kolo, a navíc zlomil hůlku. Do finiše nakonec dovezl štafetu Adam Václavík na 15. místě. Výhru brali Norové.

Markéta Davidová odstartovala závod s hromadným startem velmi dobře a až na střelnici se držela na čelních pozicích. Na první střelecké položce ale u posledního terče zaváhala a musela na trestné kolo. Na trať se tak vrátila na 20. příčce. To Jessica Jislová zastřílela čistě, a posunula se tak v pořadí do první desítky. V bílé stopě sice ztratila, na druhé střelecké položce se ale mohla opět opřít o výbornou střelbu a udržela se vepředu. Všechny terče napodruhé vyčistila i Davidová se vyhoupla o několik příček nahoru. 

Třetí střelba však byla pro českou reprezentantku osudová, dvakrát totiž minula. Kvůli tomu musela absolvovat 300 metrů navíc. Jislová opět sestřelila všechny terče a držela 13. příčku. A výborné výsledky ze střelnice potvrdila i při závěrečné střelecké položce. Markéta Davidová naopak znovu odjela na trestné kolo, a čelní příčky se jí tak definitivně vzdálily. Jislová nakonec vybojovala 14. příčku, Davidová protnula cílovou čáru na 17. místě. Vítězství vyválčila domácí Italka Dorothea Wiererová.

Související obsah

​Na první úsek mužské štafety vyběhl Mikuláš Karlík, který si vybral smůlu už při první střelbě, kdy musel na trestné kolo. Na trať se tak vrátil až na posledním místě s minutovou ztrátou na čelo závodu. Při běhu navíc zlomil hůlku a několik stovek metrů musel odjet s jedinou. Druhou střeleckou položku zvládl s jedním dobíjením a předával Milanu Žemličkovi na 24. příčce.

Ten při ležce vyčistil všechny terče a posunul se o dvě místa dopředu. Ani jednou se nezmýlil ani při své druhé střelbě vestoje a dovezl štafetu na 19. místě. Jako třetí se vydal do bílé stopy Jakub Štvrtecký, který musel na své první střelecké položce dobíjet, a klesl tak v pořadí o jednu příčku. Na stojce se zdržel o hodně déle. Nakonec sice zažehnal hrozbu trestného kola, nabral ale ještě větší ztrátu. Nakonec dokončil závod na 15. příčce.

Související obsah

​Poslední úsek připadl Adamu Václavíkovi, jenž si na koberci pro střelbu počínal velmi dobře. Nejprve trefil první čtyři terče, pak zachyboval, ale rychle dobil a mohl pokračovat v závodě. Poslední střelecká položka však byla pro českého reprezentanta neúspěšná. Na dvě opravy mu totiž nestačily ani tři náboje, a musel tak na trestné kolo. Do cíle pak dojel jako 15.

Štafetu ovládl výběr Norska. Rus Latypov předvedl vynikající finiš a dojel pro druhé místo. Třetí skončili němečtí reprezentanti.

Výsledky závodu s hromadným startem žen na SP v Anterselvě:

1. Dorothea Wiererová (ITA) 35:58.7 (2)
2. Dzinara Alimbekavová (BLR) +3.7 (1)
3. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA) +11.6 (1)
...
14. Jessica Jislová (CZE) +1:22.8 (0)
17. Markéta Davidová (CZE) +1:32.6 (4)

Výsledky štafety mužů na SP v Anterselvě:

1. Norsko 1:12:14,7 (0 + 4)
2. Rusko +1:57,2 (1 + 12)
3. Německo +2:04,4 (0 + 4)
...
15. Česko +5:36,1 (2 + 11)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události