Messi se vrátil na hřiště výhrou, PSG si zastřílelo

Fotbalisté PSG si připsali naprosto pohodlnou výhru nad čtrnáctou Remeší, kterou na svém stadionu porazili 4:0. Jako bonus se jim vrátil na hřiště Lionel Messi, který byl mimo hru více než měsíc.

O tom, kdo bude v utkání mezi PSG a Remeší nebylo pochyb. Domácí se ale dlouho nemohli dostat proti týmu z dolní poloviny tabulky do vyložené šance. První vážnější ohrožení branky přišlo ve 24. minutě, ale Danilova hlavička po rohu skončila těsně nad brankou.

Do dalších dvou nebezpečných zakončení se dostal Mbappé po půl hodině hry. Nejdříve přízemní střelu vyslal přesně do míst, kde stál brankář soupeře a o minutu později pálil nad branku. Ve 35. minutě se osmělili i hosté, kdy Ekitikeho střela jen těsně minula Donnarummovu branku.

​Vytouženého vedení se svěřenci trenéra Pochettina dočkali ještě před přestávkou, kdy se k odraženému míči po střele Di Marii dostal Marco Veratti, který poslal míč k přední tyči.

Velkou šanci na srovnání skóre měla Remeš po necelé hodině hry. První střelu Navas vyrazil pouze před sebe, kde se k míči dostal Lopy, ale jeho pokus zamířil těsně nad, což dokázalo PSG potrestat o pět minut později. Po rohovém kopu se ke střele dostal Ramos, což ještě dokázal brankář vyrazit, ale na následnou dorážku stejného hráče už nestačil.

​Ještě než stačili hosté rozehrát ze středového kruhu, přišel na hřiště Lionel Messi, který k poslednímu utkání nastoupil přesně před měsícem, jelikož byl mimo kvůli covidu. Byl tak u toho, když Verrattiho střelu tečovali hned dva hráči domácích a míč díky tomu zaplul do šibenice překvapeného Rajkoviče. Gól byl nakonec připsán jako vlastní Woutu Faesovi.

Pařížané ale pořád neměli dost. Po přihrávce Mbappého se ke střele opřel Danilo, jehož pokus se otřel opět o smolaře večera Faese a zamířil do branky. Tentokrát ale byl gól připsán domácímu hráči. Více branek už diváci neviděli, a tak si PSG po výhře 4:0 upevnilo první místo v tabulce.

Nedělní výsledky 22. kola Ligue 1:

FC Méty - OGC Nice 0:2

Branky: 58. Thuram (Gouiri), 86. Gouiri (pen.)

Angers SCO - ESTAC Troyes 2:1

Branky: 26. Mangani (pen.), 37. Mangani (pen.) – 11. Domingues

Girondins Bordeaux - RC Štrasburk 4:3

Branky: 17. Hwang Ui-jo (Oudin), 21. Elis (Oudin), 39. Hwang Ui-jo (Fransérgio), 90. Hwang Ui-jo (Elis) – 43. Gameiro (Ajorque), 57. Gameiro, 90+7. Waris (Caci)

Clermont Foot - Stade Rennes 2:1

Branky: 60. Da Cunha, 71. Tell (Rašani) – 19. Santamaría (Bourigeaud)

FC Nantes - FC Lorient - 4:2

Branky: 39. Girotto, 53. Kolo Muani (Fábio), 69. Bukari (Moutoussamy), 87. Geubbels – 56. Moffi, 85. Soumano (Monconduit)

Montpellier - AS Monaco 3:2

Branky: 14. Wahi, 32. Mavididi (Wahi), 90+1. Mavididi – 34. Ben Yedder (Tchouaméni), 82. Vanderson (R. Aguilar)

Paris Saint-Germain - Stade de Reims 4:0

Branky: 44. Verratti, 62. Ramos, 67. Faes (vla.), 75. Danilo Pereira (Mbappé)