Další sporty

Zakončil bláznivý zápas jeho kariéru? Toma Bradyho čeká velké rozhodnutí

Zakončil bláznivý zápas jeho kariéru? Toma Bradyho čeká velké rozhodnutí
Zklamaný Tom Brady odchází do šatny Zdroj: Profimedia

Veterán amerického fotbalu Tom Brady letos zažíval další parádní sezonu, jenže ta je po playoffové prohře s Los Angeles Rams u konce. Všichni fanoušci NFL tak řeší zásadní otázku: Byla to Bradyho poslední sezona v kariéře?

Ačkoliv je sedminásobnému vítězi Super Bowlu již 44 let, má za sebou další úžasnou sezonu, během které dokázal, proč je považován za nejlepšího quarterbacka v historii amerického fotbalu. V letošní základní části nikdo jiný nepřihrál na více touchdownů a rovněž v počtu naházených yardů skončil nestárnoucí Brady na prvním místě.

Veteránovy famózní výkony v kombinaci se skvělou obranou dělaly z Tampy jednoho z největších favoritů na výhru, tudíž obhajobu, Super Bowlu. Jenže mašina se zasekla v druhém kole play-off. Po dominantní výhře nad Philadelphií Eagles Bukanýrům totálně utekl první poločas proti Los Angeles Rams.

Související obsah

​Bucs ovšem využili hrubých chyb soupeře a ze stavu 3:27 dokázali 42 sekund před koncem srovnat na 27:27. Jenže hosté využili minimum času, když obrana Buccaneers nechala trestuhodně volného Coopera Kuppa, posunuli se do dokopové vzdálenosti a Matt Gay field goalem v poslední sekundě rozhodl o postupu Rams.

Po zápase museli Buccaneers překousnout hořkost porážky ze zápasu, kde už se viděli v prodloužení. Novináři se pochopitelně ptali Toma Bradyho, zda to byl jeho poslední zápas v životě, ale rodák z Kalifornie na to neuměl odpovědět.

Související obsah

"Popravdě teď myslím jen na tento zápas," reagoval na dotaz o konci kariéry. "Teď nemyslím na nic vzdálenějšího než pět minut," pokračoval. "Zatím jsem o tom moc nepřemýšlel, budu to brát den za dnem a uvidíme, jak to bude," uzavřel hvězdný quarterback.

Tom Brady má smlouvu ještě na jednu sezonu, ale nikdo by se mu nemohl divit, kdyby v 44 letech už ukončil kariéru. Sedmkrát vyhrál celou soutěž, ve statistikách quarterbacků drží snad všechny historické rekordy. Za celou kariéru si stihl vydělat přes pět miliard korun, takže už by se mohl klidně věnovat své rodině. Za ženu má slavnou modelku Gisele Bündchenovou a má také tři děti.

Jenže zatímco ostatní hráči NFL si v jeho věku užívají sportovního důchodu, Brady nedávno prohlásil, že bude hrát klidně do padesáti. "On je namotivovaný. Ví, co chce. Doufejme, že ho budeme mít ještě příští rok. Nejlepší hráč v historii, jeden z nejlepších spoluhráčů a jeden z nejlepších lídrů, které jsem kdy viděl," řekl na Bradyho adresu jeho spoluhráč Mike Evans.

Související obsah

​Zda bude TB12 hrát i příští rok, se dozvíme až časem, ale pokud byl infarktový zápas s Rams skutečně jeho posledním, pro NFL to bude obrovská ztráta. Nejen, že je Brady živoucí legenda, ale výkonnost má stále na špičkové úrovni. Aspirant na ligový titul z Tampy by byl bez něj poloviční a všichni fanoušci by byli smutní. Snad se ještě dočkáme alespoň jedné sezony v podání nejlepšího quarterbacka všech dob.

Letos si Tom Brady nezopakuje loňské oslavy, kdy s trofejí Vince Lombardiho házel z lodi na loď:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události